Jan Strož vítězem KPŽ ve Vrchlabí

Jan Strož ve Vrchlabí
Sedmým dějstvím pokračoval kolotoč závodů Kola pro život, který tento víkend zavítal do Krkonoš. Na závodníky čekaly nádherné scenérie okolí Špindlerova mlýna, Strážného a dalších míst. Krásná a hlavně kopcovitá trať mimořádně sedla borcům IVAR CS – AUTHOR TEAMu, kteří osadili hned tři místa v první čtveřici celkového pořadí.
Po stratu a průjezdu náměstí ve Vrchlabí přivedla trasa bikery do stoupání na Žalý, které mělo na pár kilometrech převýšení přes tři sta metrů, a tentokráte sehrálo významnou roli v celém průběhu závodu. V tomto kopci se totiž ze sedla zvedl Jan Strož a strojovým tempem odjel všem svým soupeřům, kteří ho pak marně naháněli celý závod. Honza po výborném třetím místě na Malevilu potvrdil formu a zvítězil s luxusním náskokem čtyř minut. celý článek...
Comments

Excelentní výkon Jana Strože na Malevilu

Malevil 2014
V srdci Lužických hor se konal patnáctý ročník populárního závodu Malevil Cup, který byl letos zařazený do Českého poháru v maratonu horských kol. Z Malevilu se ta léta stala opravdová kultovka mezi bikery, a i proto se na start postavila výborná konkurence. Jména jako Jaroslav Kulhavý a nebo čerstvý bronzový medailista z Mistrovství Evropy XC Jan Škarnitzl hovoří za vše. Nejen s těmito borci byli bikeři IVAR CS – AUTHOR Teamu Václav Ježek, Jan Strož i Daniel Valášek odhodláni bojovat o prvenství. Díky suché trati to byl závod s velmi rychlým startem a vlastně i celým průběhem a tomu odpovídal i čas vítěze, který na sto kilometrové trati byl hluboko pod čtyřmi hodinami. Parádním výsledkem se prezentoval Jan Strož, který nestačil pouze na dva dříve jmenované, vítěze Jaroslava Kulhavého a druhého v pořadí Jana Škarnitzla. Honza Strož k závodu řekl: „Od startu vlezl na špic Kulhec a já jsem tušil, že to bude chtít zkusit jako minulý týden na Mistrovství Evropy a tedy jet od začátku hodně ostré tempo. Vsadil jsem proto na něj a zkusil to s ním, jelikož jsem se cítil naprosto perfektně. celý článek...
Comments

Tereza Vaníčková třetí v Kutné Hoře

Kutná Hora 2014
V neděli pokračoval Český pohár MTB v Kutné hoře. V těžkém závodě se tradičně lépe dařilo děvčatům. V kategorii žákyň vybojovala další bronzovou medaili Tereza Vaníčková, šestá dojela Klára Vernerová a osmá Kristýna Zemanová. Devatenáctá skončila Nicole Hartychová a po defektu z první desítky vypadla jednadvacátá Martina Jedlánková. V kadetkách dojely třináctá Ungermanová a osmnáctá Kubátová.  V kategorii žáci vybojoval Tomáš Ježek v silné konkurenci dvanácté místo, osmnáctý dojel Josef Hladík a čtyřicátý šestý Tomáš Maroul. V kategorii Elite dojel Martin Řehák třiatřicátý.
Comments

Ještěd patřil bikerům IVAR CS – AUTHOR TEAMu

Ještěd patřil našim bikerům
Liberecký sportovní areál Vesec, patřil tento víkend bikerům hned několika disciplín. Konaly se zde totiž tři velké akce najednou, kromě seriálu Kola pro život se zde jel dvaceti čtyř hodinovka Rohovec 24 Těžká pohoda a závod Enduro Race Ještěd, který spojuje hned několik disciplín DH, XC a maratón. Volbou IVAR CS – AUTHOR TEAMu byl samozřejmě prvně jmenovaný již šestý díl série KPŽ a o tom že se týmu dařilo svědčí tři místa našich „eliťáků“ v první pětce celkového pořadí.
První kilometry závodu byly spíše seznamovací, ještě v Javorníku se v předu pohybovala opravdu početná skupina jezdců. Tempo se zvýšilo až ve výjezdu na Rašovku a tak se čelo ihned začalo rozpadat a na špici zbylo to nejodolnější jádro. Příjemným faktem byla hned několikanásobná účast našich barev v přední skupině. Václav Ježek, Jan Strož i Dan Valášek plnili svoje úkoly na jedničku a prakticky udělali celý závod. V polovině trati však přišel defekt Václava Ježka, který sice problém odstranil, ale už se nedokázal dotáhnout zpět a závod dokončil na celkovém pátém místě. celý článek...
Comments

Dvě čtvrtá místa na Orlíku a v Mostě

Václav Ježek v Mostě
Dvě čtvrtá místa na Orlíku a v Mostě, mladí úspěšní na silnici. Síly IVAR CS – AUTHOR TEAMu se tento víkend rozdělily na dvě závodní kolbiště. V blízkosti Orlické přehrady se konal pátý díl seriálu Kolo pro život a v Mostě se jel maratónský závod zařazený do Českého poháru. Václav Ježek v Mostě a Jan Strož na Orlíku vybojovali shodně solidní, ale trochu nepopulární čtvrtá místa.
Orlické klání s přeci jen větší konkurencí než to Mostecké nabídlo bikerům zajímavou trať a krásné zázemí s vyloženě letním počasí. Průběh závodu na čelních pozicích celkem slušně kopíroval předchozí díly KPŽ, protože i na Orlíku se o tempo starali především borci České spořitelny Pavel Boudný a Matouš Ulman a jim dokázali sekundovat pouze Jiří Hudeček (Symbio+Cannondale) a náš Jan Strož. Nejsilnější závěr opět předvedl Pavel Boudný, který svým drtivým nástupem nedal v cíly soupeřům žádnou šanci. Za ním na pásce Matouš Ulman přetlačil Jiřího Hudečka a za nimi s nepatrným odstupem dorazil na čtvrtém místě Jan Strož.
celý článek...
Comments

Václav Ježek králem Šumavy a KPŽ v Koutech

Kouty 2014
Poslední květnový víkend patřil tradičně vyhlášené a dnes již legendární bikové akci Králi Šumavy, kde Václav Ježek dokázal po třetí získat královskou korunku pro vítěze závodu. Ve stejný den bojovala většina týmu včetně našich juniorů v Koutech nad Desnou, kde se konal čtvrtý díl seriálu Kolo pro život.
Jednadvacátý ročník Krále Šumavy byl odstartován na Klatovském náměstí již v půl osmé startem nejdelší „královské“ 102 kilometrů dlouhé trasy, kde mezi hlavní favority patřil lídr IVAR CS – AUTHOR TEAMu Václav Ježek a svou roli bezezbytku splnil. Soupeři mu dokázali sekundovat pouze do 35. kilometru, kde v táhlém stoupání na Keple Venca ukázal svou sílu a na čele se osamostatnil a tak to zůstalo až do cíle. celý článek...
Comments