Je to jasné, na šampionát jedou tři naši!

V IVAR CS AUTHOR Teamu tajně doufali v to, že na víkendový světový šampionát v cyklokrosu, který se koná ve švýcarském Dübendorfu, pojedou čtyři zástupci mladoboleslavského týmu. Nakonec reprezentační dres obléknou tři, ale i to je skvělá zpráva!
Juniorka Kateřina Zemanová, junior Matěj Stránský a Tomáš Ježek v kategorii U23. To jsou tři jména Boleslaváků, kteří nás budou reprezentovat.
„Na závod se moc těším, formu mám, řekl bych, docela dobrou. Kdybych byl do třicítky, byl by to super výsledek. Když se to nepodaří, pojedu domů zklamaný. Do závodu zbývá pár dnů, mnoho se toho vylepšit nedá, takže už je to jen takový vylepšení formy kratšími rychlejšími tréninky. Na start se postavím jako outsider, v podstatě nemám co ztratit, takže nemusím z toho být až tak vystresovanej. Nicméně by samozřejmě bylo lepší startovat více zepředu, ale letos tohle nevyjde,“ řekl Tomáš Ježek, který  bude startovat v neděli.celý článek...
Comments

Ve Francii se dral Stránský do dvacítky. Marně.

Ve francouzském Nommay Pays de Montbeliards se o víkendu uskutečnil předposlední díl světového poháru cyklokrosu, ve kterém se představili i tři jezdci mladoboleslavského IVAR CS AUTHOR Teamu. V juniorech Matěj Stránský a Tomáš Doležal, v mužích Tomáš Ježek. Nominovanou juniorku Kristýnu Zemanovou zastavila chřipka a na závody neodjela.
Junior Matěj Stránský zajel závod dvou tváří. Jedna dávala tušit, že se dostane do první dvacítky, ta druhá ho sunula až na konec první třicítky. Ta druhá nakonec měla převahu. V závodě se často Matěj pohyboval kolem dvacátého místa, ale vždy ho přibrzdily technické problémy. „V prvním kole se mu povolilo kolečko na tretře, musel zastavit a hodně ztratil. Pak mu několikrát spadl řetěz a propadl se až na konečné 27. místo. Přitom okruh, kde neměl problémy, jel o minimálně patnáct vteřin rychleji než ten, kde se problémy objevily,“ popsal závod hlavní trenér boleslavských cyklistů Václav Ježek starší.celý článek...
Comments

Skvělá Zemanová sedmá v republice!

jicin_01n
Boj o české cyklokrosové mistrovské tituly přivedl juniorky a ženy, které bojovaly v jedné kategorii, a muže do Jičína. Závodníci mladoboleslavského IVAR CS AUTHOR Teamu vezou sedmé a jedenácté místo. Nejlepší umístění dosáhla Kristýna Zemanová.
Věkem ještě juniorka Kristýna Zemanová se postavil na start ženské kategorie a všechny překvapila svým sedmým místem. Přitom boleslavská závodnice celý závod bojovala o pátou příčku, v posledním okruhu se propadla na sedmé místo, které je ovšem skvělým výsledkem. „Kristýna jela skvěle, před sebe pustila už jenom jednu juniorku a její sedmé místo je prostě parádní,“ uvedl Václav Ježek starší, hlavní trenér v IVAR CS AUTHOR Teamu. celý článek...
Comments

Belgická anabáze dopadla nejlépe pro Davida Šulce

Závěr roku? Pohoda, klídek, spousta jídla, pečení cukroví s maminkou, dárky pod stromečkem. To ale zcela naplatilo o šestici mladých závodníků z IVAR CS AUTHOR Teamu, která odjela do Belgie, kde se zúčastnila tří cyklokrosových závodů.
V Namuru se ještě před Štědrým dnem jel těžký závod Světového poháru a na start se postavili tři mladoboleslavští junioři – David Šulc, Matěj Stránský a Tomáš Doležal. Z těžké startovní pozice ve čtvrté a šesté řadě odstartovali David s Matějem kolem dvacáté pozice, Tomáš vyrážel dokonce až ze 45. příčky. Od třetího kola se David Šulc začal prokousávat dopředu a cílem projel na skvělém 13. místě. Matěj Stránský dojel na 22. pozici a Tomáš Doležal, který si „užil“ dva defekty, dojel na 57. místě.
„David předvedl skvělý výkon i výsledek. Matěj jako prvoročák v této kategorii zajel výsledek, který se hodně v této kategorii počítá. A konečně Tomáš, ten jel na zkušenou, dvakrát píchnul, takže i jeho umístění je v podstatě fajnové,“ uvedl hlavní trenér mladoboleslavského IVAR CS AUTHOR Teamu Václav Ježek.celý článek...
Comments