Tomáše Ježka čeká nejtěžší závod v kariéře.

Tomáše Ježka čeká nejtěžší závod v kariéře.
Tomáše Ježka čeká nejtěžší závod v kariéře. V reprezentační dresu startuje na mistrovství světa!
Jsou to bezesporu tři nejtěžší týdny pro cyklokrosového reprezentanta Tomáše Ježka. Tento junior, člen mladoboleslavského IVAR CS AUTHOR Team patří k absolutní české juniorské špičce, proto si právem vydobyl reprezentační trikot. A poslední dva víkendy absolvoval v reprezentačním dresu dva závěrečné závody Světového poháru UCI v cyklokrosu. A už v sobotu se Tomáš postaví v Dánsku na start světového šampionátu.
Po závodech ve francouzském Pont-Chateau, kde Tomáš Ježek dojel do cíle na 24. místě, se postavil na start posledního závodu světového poháru v holandském Hoogerheide. Minulý víkend tam byl jediným zástupcem boleslavského týmu IVAR CS AUTHOR Team. V tvrdé juniorské konkurenci skončil Ježek na 43. místě se ztrátou na vítěze 4 minuty a 25 vteřin. celý článek...
Comments

Z Francie do Nizozemska

Z Francie míří reprezentační cyklokrosař Tomáš Ježek do Nizozemska
Další reprezentační start má za sebou člen mladoboleslavského IVAR CS ATHOR Teamu. V sobotu odjel závod světového poháru v cyklokrosu junior Tomáš Ježek. Ve francouzském Pont-Chattau dojel do cíle na 24. místě.
Tomáš neodstartoval nejlépe, v prvním suché a rovinaté trati měl pád a musel dohánět ztrátu. V posledním kole pak navíc píchnul pneumatiku a musel měnit kolo. „Ke všemu se na Tomášově formě podepsala dlouhá cesta, kdy reprezentační tým cestoval na závody v pátek zhruba 12 hodin a v sobotu dalších pět hodin,“ podotknul hlavní trenér boleslavského týmu a Tomášův otec Václav Ježek. „Věřím, že kdybychom se do dějiště závodu dostali o den dříve, mohlo to být lepší. Byl jsem nějaký unavený a nemohl jsem se na rychlé trati dostat do tempa. To nic ale nemění na skutečnosti, že ten závod byl hodně rychlý a soupeři jsou hodně kvalitní,“ sportovně uznal Tomáš Ježek.
Už v pátek cestuje reprezentace, v níž opět Tomáš Ježek nechybí, k poslednímu závodu světového poháru do nizozemského Hoogerheide.
Comments

V belgickém Bredenu Stránský zlatý

V belgickém Bredenu Stránský zlatý
Poslední dva závody letošního roku zastihli některé mladé cyklisty z IVAR CS AUTHOR Teamu v reprezentačním dresu v Belgii. Tam už někteří odjeli dva závody světového poháru. Poslední dva závody roku se jeli v Bredene (29.12. – Brico Cross) a Diegemu (30.12. - Superprestige). A v tom prvním si kadet Matěj Stránský připsal cenné vítězství.
Od začátku závodu kadetů v Bredene jela na čele dvojice, v níž jedním z jezdců byl Boleslavák Matěj Stránský. Kluci se střídali, v posledním kole nasadil Matěj k trháku a bezpečně si dojel pro parádní vítězství. V juniorech se dařilo Tomáši Ježkovi, který obsadil sedmou příčku, Josef Hladík dojel čtrnáctý a Bruno Stoček osmnáctý. V ženách dojela Tereza Vaníčková na 29. místě. celý článek...
Comments