Tereza v nominaci na MS v cyklokrosu

Terka na MČR
Tereza Vaníčková si díky výborným výkonům vydobyla nominaci na nadcházející Mistrovství světa v cyklokrosu 2017, které se uskuteční poslední lednový víkend v Lucembursku.
K tomuto velkému úspěchu Terka řekla: "Na začátku sezony to nevypadalo moc růžově, nedařilo se mi, a proto bych nikdy v tu chvíli neuvěřila, že bych se mohla nominovat na Světový pohár, natož na Mistrovství světa. Závod v nizozemském Hoogerheide ještě nebyl na sto procent, bolely mě docela nohy a také jsem vůbec netušila do čeho jdu. Taková „zkouška ohněm". O nic mi v tomto závodě vlastně nešlo, ale na druhou stranu nominace byla blízko. A povedlo se, těším se moc. Umístění si zatím nedokážu moc tipovat, ale budu spokojená, když budu v cíli vědět, že jsem na té trati nechala vše. Trať je hodně technická s trochou sněhu, na což se moc těším. Jsou to jiné závody než u nás, soupeřky si nedarují ani metr, pořád se musí bojovat, až do cíle. Ale líbí se mi to." Držíme palce a fandíme všichni!
Comments

Naši junioři válí i na lyžích

Junioři na lyžích
Tři svěřenci našeho oddílu se nevěnují pouze cyklistice, ale během zimy prohánějí splašená prkýnka z kopce dolu.
Trojice Klára Vernerová, Adélka Kyselová a Tomáš Doležal opravdu ví, co se dá se sjezdovými lyžemi dělat nejen na svazích našich hor.
Parádního úspěchu letos například dosáhla Klára Vernerová, která ovládla slalom v Peci pod Sněžkou v rámci žákovského poháru Vist Cupu. Gratulujeme!
Comments

Skvělý úspěch Terezy Vaníčkové na MČR

Skvělý úspěch Terezy Vaníčkové
V sobotu 7. 1. se jelo Mistrovství ČR v cyklokrosu v Hlinsku. Na start se v mrazivém počasí postavili jezdci kategorií muži a ženy Elite. Mezi ženami reprezentovala IVARCS – AUTHOR team Tereza Vaníčková, která v šestnácti letech patřila mezi nejmladší závodnice. Na technicky náročné trati se brzy oddělily dvě první závodnice Havlíková a Nosková, které pronásledovaly ostatní závodnice. Terka Vaníčková se držela ve skupině o 4. až 6. místo s úřadující mistryní republiky Mikuláškovou. V nájezdu do posledního kola tato skupinka ztrácela 20s na třetí místo, ale ztrátu už nedojela. Nakonec čtvrté místo vybojovala Mikulášková a páté Vaníčková. Díky tomuto úspěchu se Terce povedlo nominovat se na poslední světový pohár do Holandska, kde se rozhodne i o její účasti na MS v Luxembursku!
Comments