Elbadri mistrem republiky, Stránský má stříbro, Ježek bronz

Elbadri mistrem republiky, Stránský má stříbro, Ježek bronz
Mladá Boleslav přivítala o víkendu českou cyklokrosovou špičku při dalším závodě TOI TOI Cupu. V mládežnických kategoriích se jelo o tituly mistrů republiky. Mladí závodníci z domácího IVAR CS AUTHOR Teamu vybojovali jeden titul mistra republiky, jedno stříbro, jeden, bronz, dvě čtvrtá, jedno páté i šesté místo. Celkem jedenáctkrát v první desítce. A v celkovém hodnocení TOI TOI Cupu tři týmová prvenství a mezi jednotlivci tři medaile. Je to hodně? Nebo málo? Šéfové týmu IVAR přílišnou radostí neoplývali. Až historie ale ukáže, že ten šampionát byl pro jezdce v černo-bílo- žlutých dresech parádním.
Pravdou je, že hořkou příchuť měla v pátek informace od favoritky závodu žákyň a kadetek Kateřiny Hladíkové. Ta si dělala zálusk na mistrovský titul a také na kralování v TOI TOI Cupu. Jenže na začátku týdne zaťukaly u Hladíků horečky a zánět ledviny a to Katku na start nepustilo. „To je život, prostě se to stalo, Katka je určitě zklamaná, ale nedá se nic dělat,“ podotkl hlavní trenér týmu Václav Ježek. Ten nebyl ani příliš spokojen s umístěním juniorů. Na stupně vítězů se nevešel ani jeden a kluci se seřadili jeden za druhým. Avšak až od čtvrtého místa. Ale popořadě. celý článek...
Comments

Hladíková, Samec a Stránský vezou z Jabkenic zlato

Hladíková, Samec a Stránský vezou z Jabkenic zlato
Jabkenice na Mladoboleslavsku zažily další díl seriálu cyklokrosového TOI TOI Cupu. Týden před republikovým šampionátem byla cítit ze závodníků nervozita. Nutno říci, že většina mládežnických cyklistů z mladoboleslavského IVAR CS AUTHOR Teamu zajela skvělý závod a ukázala tak soupeřům, že na domácí trati v Mladé Boleslavi bude s nimi mít „zbytek republiky“ co do činění.
V Jabkenicích se jezdilo na poměrně rychlé trati. I když meteorologové varovali před deštěm a vznikaly obavy z blátivé trati, nakonec se jezdilo jen po lehce navlhlém povrchu.
Jak dopadli jezdci IVAR CS AUTHOR Teamu? Možná by stačilo lakonické hodnocení hlavního trenéra Václava Ježka: „Prožili jsme úspěšný víkend.“ Ale popořádku.
Už na startu první kategorie kadetek byla cítit z Kateřiny Hladíkové obrovská síla a touha na takřka domácí trati podat stoprocentní výkon. Na konci druhého ze tří kol Katka nastoupila a soupeřkám odjela. Do cíle dojela s přehledem a pětivteřinovým náskokem pro další pohárové body. Pro body do pohárového žebříčku si dojely i Barbora Jeřábková (22.), Barbora Rajnochová (24.) a Veronika Sedláčková (25). „Verča, benjamínek kategorie, zajela nejlepší výkon v sezoně,“ připomněl trenér Ježek. celý článek...
Comments