Držme palce, David Šulc startuje na světovém šampionátu v Kanadě!

Ještě před tím, než David Šulc na sebe navlékne v Kanadě reprezentační dres, to bude ve čtvrtek, absolvovali Bruno Stoček a Tomáš Ježek další závody českého poháru v silniční cyklistice v Ostravě.
V sobotním kritériu se ale příslušníkům mladoboleslavského IVAR CS AUTHOR Teamu příliš nedařilo a mezi bodované závodníky se nedostali. Vše si v neděli vynahradil Bruno Stoček, který v silničním závodě skončil za Ježkovy podpory pátý. Ježek, který se rozjíždí po zranění, dojel v hlavním balíku. Stoček v závodě udělal chybu, když na jedné z posledních občerstvovacích stanic si nechal odjet čtyřčlennou skupinu, kterou pak už nedokázal dojet. I tak je páté místo slušným výsledkem.
Už tento čtvrtek se postaví junior David Šulc na start mistrovství světa na horských kolech. Jubilejní třicáté mistrovství světa se jede v kanadském Mont St. Anne, „Myslím, že mám docela dobrou formu, už jsem se srovnal s časovým posunem a věřím si na dobrý výsledek. Startuju ale docela ze zadních řad, takže bude hodně záležet na mé trpělivosti a konstantní jízdě. Trať je nejtěžší, jakou jsem kdy jel, ale na závod se moc těším. Trať je tady suchá, ale zítra má pršet, tak uvidíme, co to s ní udělá. Na trati je hodně kořenů a kamenů, ale spíše bych řekl, že to jsou skoro skály. To je ale jedno, prostě pojedu, jak nejlépe to půjde, budu bojovat do posledních sil, vždyť na sobě budu mít reprezentační dres,“ vzkázal v úterý z dějiště šampionátu odhodlaný mladoboleslavský David Šulc.
„Kdyby David dojel do dvacátého místa, považoval bych to za neuvěřitelný super výsledek. Do třicítky to bude ale také hodně dobré,“ podotkl Václav Ježek, hlavní trenér mladoboleslavského IVAR CS AUTHOR Teamu, jehož je Šulc členem.
„Už to, že David se nominoval a další Boleslavák oblékne reprezentační dres, považuji za neskutečný úspěch našeho oddílu. Mám z toho obrovskou radost. Teď už je vše na Davidovi, všichni mu držíme palce,“ vzkázal manažer boleslavského týmu Josef Hladík.
Závod na těžké kanadské trati odstartují junioři ve čtvrtek v 21 hodin středoevropského času.
Comments

Bruno Stoček si spravil po Evropě chuť!

Bruno Stoček si spravil po Evropě chuť, na silnici vyhrál!
Parádní výkon, parádní úspěch! Tak lze stručně popsat závod českého poháru v silničním závodě v Novém Jičíně. Bruno Stoček si tam, po nevydařeném startu na evropském šampionátu, kde po hromadném pádu byl ze závodu rozhodčími zastaven, dojel pro vítězství. V juniorské kategorii nenašel příslušník mladoboleslavského IVAR CS AUTHOR Teamu přemožitele, když ve finiši porazil Jakuba Hníka. Podle reakce po závodě byl svým umístěním Bruno překvapen, ale pochopitelně potěšen.
„Z výsledku jsem překvapený, před startem jsem to vůbec nečekal. Už od startu se jelo docela ostře a ve třetím ze sedmi kol v nejtěžším stoupání nás asi deset odjelo. I když jsme si vybudovali docela pohodlný náskok, tak naše skupinka pořád závodila a nastupovalo se. Zejména kluci z týmu Mapei spolu dobře spolupracovali a dělali nám to hodně těžké. Všechny to stálo hodně sil, takže v posledních dvou kolech se tempo zase uklidnilo a šetřili jsme síly do finiše. V posledním kole opět v nejtěžším stoupání nás zkusil překvapit Kuba Hník a i když si udělal malý náskok, tak se mi ho podařilo ve sjezdu dojet a až do cíle jsme spolupracovali. Ve spurtu jsem měl potom o trochu víc sil já,“ popsal vydařený závod Bruno Stoček.
„Je to nádherný úspěch. Bruno se konečně dočkal i nejvyšší příčky, na kterou dlouho čekal. Je to pro něho odrazový můstek do dalších závodů,“ hodnotil trenér IVAR CS AUTHOR Teamu Václav Ježek.
Už o tomto víkendu bude dvojice Bruno Stoček a Tomáš Ježek startovat na dalším díle silničního českého poháru v Ostravě. V sobotu se jede kritérium, v neděli pak silniční závod.
„Věřím, že oba kluci potvrdí svoji příslušnost k české špičce, budou se pohybovat na čele závodu a snad z toho bude i nějaké to umístění na stupních vítězů,“ věří manažer boleslavského týmu Josef Hladík.
Comments

Stoček Evropu po pádu nedokončil, Šulc míří do Rakouska

Bruno Stoček má za sebou start na evropském šampionátu v silniční cyklistice. I když junior z mladoboleslavského IVAR CS AUTHOR Teamu závod po hromadném pádu nedokončil, nejel špatný závod.
V holandském Alkmaaru se jel závod na městském okruhu, který byl rovinatý, část vedla po dlažebních kostkách, což znepříjemňovalo závodníkům život. V první polovině se Bruno Stoček připletl do hromadného pádu a rozhodčí brzy cyklisty, kterým hrozilo, že by je čelo závodu dojelo o celý okruh, ze závodu odvolali. Naštěstí se boleslavský závodník nezranil.
Bruno Stoček po závodě celé dění zhodnotil upřímnými slovy: „Závod se jel po technicky velmi náročné trati, začátek okruhu vedl centrem Alkmaaru, kde se jelo po úzkých cestách po dlažbě se spoustou zatáček. Poté se jelo pár kilometrů po normální silnici a najelo se na přes kilometr dlouhý úsek po rozbitých kostkách. Převýšení trati bylo jen asi deset metrů, ale již před startem jsme věděli, že půjde o velmi náročný závod.celý článek...
Comments

Šulc a Stoček zářili v Lanškrouně

Oba nyní „vytahují“ ze skříně reprezentační dres
V hlavním zorném poli mladoboleslavské cyklistiky jsou nyní juniorští cyklisté David Šulc a Bruno Stoček z IVAR CS AUTHOR Teamu. Oba se o víkendu postavili na start čtyřetapového silničního závodu a oba brzy čekají starty v reprezentačním dresu na evropském a světovém šampionátu.
Už o nadcházejícím víkendu zamíří s českou reprezentací Bruno Stoček do Holandska. V Alkmaaru se koná silniční mistrovství Evropy a Bruno byl povolán do reprezentace. Na konci srpna pak odletí David Šulc do Kanady, kde se postaví na start Mistrovství světa v cross country na horských kolech.
O uplynulém víkendu oba mladoboleslavští junioři absolvovali čtyřetapový silniční závod v Lanškrouně, závody nesly název Regionem Orlicka. David Šulc obsadil celkově deváté místo, Bruno Stoček po čtyřech etapách dokončil jako šestadvacátý.
Na programu byly čtyři závody dlouhé mezi 75 a 90 kilometry a časovka na 10 kilometrů.
V první etapě skončil Šulc šestý, Stoček osmý. Druhým závodem byla časovka, tam obsadil Stoček šesté místo, Šulc skončil dvacátý. Ve třetí silniční etapě dojel Šulc dvanáctý, Stoček obsadil 26. příčku. V závěrečné etapě obsadil Šulc 16. a Stoček 37. místo.
„Kluci byli po závodě spokojení. David měl za úkol jet aktivně, nastupovat a pokoušet se o úniky i na úkor toho, že by v závěru neměl sil. Prostě aby závod pojmul tréninkově a vydržel se silami do konce. Celkové deváté místo je velký úspěch. Bruno se soustředil na vrchařskou soutěž, v níž skončil druhý, a i tady vládne velká spokojenost,“ uvedl po závodech hlavní trenér mladých cyklistů z mladoboleslavského IVAR CS AUTHOR Teamu Václav Ježek.
Comments

Šulc s Hladíkem skvěle reprezentovali!

Mistrovství Evropy v cross country
Šulc s Hladíkem skvěle reprezentovali na evropském šampionátu. Šulc pojede na mistrovství světa!
Oba dva zajeli skvělý závod. Nebýt trochu nešťastného závěrečného kola, mohlo to být ještě lepší. Nicméně 40. místo Davida Šulce a 58. Josefa Hladíka mladšího nejsou přece špatné. Vždyť na sobě vezli reprezentační dres. Ten závod se jmenoval Mistrovství Evropy v cross country na horských kolech. A oba junioři, jezdci mladoboleslavského IVAR CS AUTHOR Teamu, se chtěli před českým publikem na domácí trati v Brně předvést v co nejlepším světle. Na trati je mnohokrát povzbuzovalo pokřikování a potlesk českých fanoušků.
Závod oba boleslavští jezdci rozjeli parádně. „Kluci chtěli ukázat, co je v nich a makali naplno, jeli skvěle,“ popsal výkon trenér mládežníků IVAR CS AUTHOR Teamu Václav Ježek.
V závěrečném okruhu však Šulcovi došly síly a propadl se na konečné 40. místo. Smůla potkala i Hladíka, který se při nájezdu do posledního okruhu kopl kolenem do šroubu u představce držícího řídítka a celý okruh dojel s bolestmi a s velkým sebezapřením, chytaly ho křeče do nohou. Závod ale nevzdal a se zatnutými zuby udržel slušnou 58. příčku. celý článek...
Comments