Manitou Železné hory

Východočeská Chrudim byla předposlední srpnový víkend dějištěm dalšího závodu seriálu závodů horských kol Kolo pro život. Tradiční závod letos připravil zbrusu nové tratě. Zrušena byla dlouhá sto kilometrů dlouhá trasa a jako hlavní tratí se stala „šedesátka“, která měla spoustu nových a zajímavých úseků. Co zůstalo stejné, kromě cílového prostoru, byly samozřejmě chrudimské schody, které už neodmyslitelně patří k tomuto závodu.
Na startu se opět sešla výborná konkurence, mezi kterými nemohli chybět ani naděje našeho Alpine Pro – Author Teamu v čele s Václavem Ježkem. Po několika seznamovacích kilometrech, které byly spíše rovinatějšího charakteru, se začala trasa více vlnit a startovní pole opět zakusilo letošní nadvládu dvojice bikerů z České Spořitelny Kristiána Hynka a Pavla Boudného. celý článek...
Comments

Karlovarský AM bikemaraton

Nejznámější lázeňské město naší republiky Karlovy Vary se staly v sobotu 18. srpna dějištěm bikového závodu seriálu Kola pro život. Nádherné letní počasí a velmi příjemný cílový areál v přírodním parku Meandr přímo ve Varech musel všechny zúčastněné určitě nadchnout. Lákadlem samotného závodu pak byla určitě účast dvanáctého bikera olympijských her v Londýně Jana Škarnitzla.
Masarykova ulice v centru Varů se stala již podruhé dějištěm startu hlavního závodu. První kilometry, které procházely městem, byly spíše slavnostní v pohodovém tempu. Ostré tempo se nastolilo až v následných stoupání, která končila na Doubské hoře. celý článek...
Comments

Ještěd Tour Kooperativy

Liberecký areál Vesec, který byl dějištěm mistrovství světa v bežeckém lyžování, přivítal druhý srpnový víkend tentokráte bikery. Konal se zde totiž další díl seriálu Kolo pro život nazvaný Ještěd Tour. Náročný závod korunovaný výjezdem pod ještědskou dominantu televizního vysílače přilákal kvalitní startovní pole včele s mistrem Evropy v maratonu Kristiánem Hynkem (Česká Spořitelna – Specialized MTB Team) nebo Václavem Ježkem, lídrem Alpine Pro – Author Teamu. Bikeři odstartovali v pravé poledne a po okružní jízdě sportovním areálem se vydali na Jeřmanice a pak dál do kopců. První ochutnávkou kopcovitého závodu byl výjezd na Javorník a pak další stoupání po Rašovském hřebenu.
celý článek...
Comments