V Českém ráji šokoval Hladík

V Českém ráji šokoval Hladík – vyhrál, když porazil přes tisícovku soupeřů
V Českém ráji šokoval Hladík – vyhrál, když porazil přes tisícovku soupeřů
Až na cílové pásce rozhodl o svém vítězství sedmnáctiletý Josef Hladík. Vyhrál před druhým v pořadí o pouhou jednu desetinu vteřiny.
Když se do cíle cyklistického maratonu na horských kolech Author 50 Český ráj řítilo po břehu Komárovského rybníku do cíle pětadvacet závodníků šedesátikilometrovou rychlostí, byl to nevídaný pohled. V poslední ostré zatáčce a v následné cílové rovince si se všemi nástrahami i soupeři nejlépe poradil ten nejmladší. Jezdec IVAR CS AUTHOR Teamu Josef Hladík se tak stal v pořadí sedmnáctým vítězem tohoto prestižního závodu, jehož se letos zúčastnilo 1300 závodníků. celý článek...
Comments

Šulc na Slovensku kraloval, Ježek oblékl reprezentační dres

Šulc na Slovensku kraloval, Ježek oblékl reprezentační dres
Moravský Kyjov, slovenské Turčianské Teplice a německý Cottbus. Tři zastávky mládežnických cyklistů z mladoboleslavského IVAR CS AUTHOR Teamu o uplynulém víkendu. Suma sumárum – čtyři místa na stupních vítězů a k tomu dvě bramborové medaile.
Část závodníků IVAR CS AUTHOR Teamu se vydala do Kyjova ke třetímu pohárovému závodu na silnici, kde cyklisty čekalo kritérium. Starší žák Jakub Elbadri tam zajel skvělý závod a dokončil celkově jen těsně druhý. Václav Ježek obsadil jedenácté a Adam Bernát třinácté místo. „Ve stočlenném pelotonu bodovalo celkově třináct cyklistů, z toho tři naši, to je skvělý výsledek,“ podotkl hlavní trenér týmu Václav Ježek starší.
Kadet Matěj Stránský dojel jen dva body od stupňů vítězů na celkově čtvrtém místě. Skvělou práci odvedl jeho týmový kolega Tomáš Doležal, který mu pomáhal rozjíždět spurty. Junior Bruno Stoček dokončil pátý. Výborný závod zajela juniorka Klára Vernerová, která překvapila konečným druhým místem. „Od Kláry jsem snad lepší výkon neviděl, byla to parádní podívaná,“ podotkl trenér Ježek.
celý článek...
Comments

Na úvod sezony vydolovali pět medailí

Na úvod sezony vydolovali pět medailí
Uplynulý víkend byl pro mladé cyklisty z mladoboleslavského IVAR CS AUTHOR Teamu ve znamení závodů na silnici i v terénu. Také ve znamení toho, že se musel tým dělit. Závody se totiž jely na různých místech souběžně. Zatímco ty na horských kolech se odehrávaly v Kutné Hoře, silničáři jeli do jihočeské Soběslavi a Zbraslavi u Brna.
První závody a už několik medailových míst. V každém případě slibný start do nové sezony. To ostatně neskrýval ani oba hlavní činovníci oddílu – manažer Josef Hladík a hlavní trenér Václav Ježek. „Spokojenosti nadmíru, start sezony je tady a my už jsme zase v popředí,“ utrousil Josef Hladík. „Naši podali řadu skvělých výkonů. Jsem si takřka jist, že budeme hrát ve všech závodech a ve většině kategorií prim, tedy první housle,“ usmíval se po víkendu trenér Václav Ježek. celý článek...
Comments

Elbadri vítězí na Slovensku, z Rakouska veze Šulc světové body

Elbadri vítězí na Slovensku, z Rakouska veze Šulc světové body
Po několikadenním soustředění na Slovensku čekaly na mladé cyklisty z IVAR CS AUTHOR Teamu první závody nové sezony. Museli se na na rozdělit. Část závodníků absolvovala známé silniční kritérium v Hlohovci a čtveřice juniorských cyklistů se vydala do Rakouska. V Hlohovci kraloval Jakub Elbadri, v Rakousku „urval“ první světové body David Šulc. V Hlohovci na závodech Trofeo Cinelli měli závodníci před sebou podle kategorií od 40 do 100 kilometrů.
Žáci startovali na osmikilometrovém okruhu za stočlennou skupinou kadetů. Doslova jako bomba působil ve startovním poli hlohoveckého kritéria starší žák Jakub Elbadri. Žáci na čele právě s Elbadrim své starší soupeře dojeli a Elbadri pak hrál ve vedoucí skupině jednu z hlavních rolí. Ve své kategorii projel cílem jasně na prvním místě. „Byl to famózní výkon, Jakub jel jako ostřílený závodník a vítězství je jistě povzbuzením do nové sezony,“ hodnotil závod hlavní trenér boleslavského týmu Václav Ježek. Jeho stejnojmenný syn dojel v kategorii dvanáctý. celý článek...
Comments