Stříbrná Kutná Hora, zlatá Praha

Zlatá Praha Pro Ivar CS Author team
Dvěma podniky v Kutné Hoře a Praze byl o víkendech 15. – 16. a 22. – 23. dubna zahájen Český pohár horských kol 2017. Výborně se vstup do této nejprestižnější domácí série vydařil mladým bikerům  z mladoboleslavské  formace IVAR CS -  AUTHOR TEAM.  Zlato, 2 stříbra a 2 bronzy z Kutné Hory a 2 zlata, stříbro a 2 bronzy z Prahy – to je medailová sbírka z úvodu bikové sezony!
Mezi Žákyněmi I, tedy dívkami ve věku 11-12 let, nastoupila v Kutné Hoře i Praze debutantka v Českém poháru Adéla Rozsypalová a zajela dva slušné výsledky – 15. místo v Kutné Hoře a 16. místo v Praze. V průběžném pořadí poháru jí patří 15. pozice.
V kategorii Žáci I hájí barvy IVARu Václav Ježek, Josef Chloupek a Zdeněk Hradiský. Nejlépe si vede Václav Ježek, který se v obou závodech pohyboval v popředí 80-ti (!) členného startovního pole nejmladších chlapců a vybojoval shodně v Kutné Hoře i Praze 6. místo. V průběžném pořadí mu patří dělené 5. – 7. místo. Pepa Chloupek bodoval 34. místem v Kutné Hoře, Zdeněk Hradiský na první pohárové  body zatím čeká.
V závodech Žákyň II nastupují za IVAR loňská mistryně a vicemistryně ČR z kategorie Žákyň I Kateřina Hladíková a Adéla Kyselová. Jako prvoročačky se pustily do boje se staršími soupeřkami bez zbytečného respektu. Kačka šla v obou závodech po startu vždy do čela  závodu a dlouho odrážela nápor ostatních závodnic. Nakonec v Kutné Hoře vybojovala skvělé třetí místo – premiérové stupně vítězů v této vyšší věkové kategorii a v Praze dokončila těsně pod stupni na 4. místě. Adélka zajela rovněž dva velmi pěkné výsledky – 10. místo v Kutné Hoře a 9. místo v Praze. V celkovém pořadí poháru je Kateřina Hladíková zatím 3. a Adéla Kyselová 9. celý článek...
Comments

Český pohár MTB XCE a XCO v Kutné Hoře

Kutná Hora 2017
V sobotu a neděli se konal v Kutné Hoře první závod Českého poháru MTB ve sprintech a cross-country. Hned v sobotním závodě sprinterů bylo vidět, že závodníci IVARCS – AUTHOR TEAMu přijeli v dobré formě, když z kvalifikace postoupili všichni mezi postupující šestnácku. Výborné výkony pokračovaly dál, až závodníci vybojovali ve finálových jízdách čtyři medaile. Zlatou vybojovala Adéla Kyselová, stříbrnou Tereza Vaníčková v juniorkách a Tomáš Ježek v kadetech a bronzovou Matěj Stránský v žácích.
V neděli pokračovaly závody v cross-country a ty přnesly IVARCS-AUTHOR TEAMu hned pět medailí! Nejdříve se na start postavilo 63 mladších žáků. V nich obsadil Václav Ježek 6. místo, Josef Chloupek 34. místo a debutující Zdeněk Hradiský 54. místo. V mladších žákyních se postavila poprvé na start poháru Adéla Rozsypalová a vybojovala 15. místo. Kategorie starších žáků přinesla první medaili, kterou vybojoval druhým místem Matěj Stránský. Pěkným umístěním ho doplnili 11. Tomáš Doležal a 12. Štěpán Rozsypal. Další medaili – bronzovou získala v kategorii starších žákyň Kateřina Hladíková, Adéla Kyselová dojela na 10. místě. Kadeti svému závodu jednoznačně dominovali, když zlato vybojoval Tomáš Ježek, bronz Josef Hladík a bramborovou medaili David Šulc. V kadetkách se představila Klára Vernerová, která dojela na 14. místě. Do kategorie juniorek vstoupila velmi úspěšně Tereza Vaníčková, která parádní jízdou získala stříbrnou medaili. Český pohár pokračuje tento víkend v Praze – Řepích a snad přinese další medaile!
Comments

Víkendové soustředění v Hamru na Jezeře

Víkendové soustředění
První dubnový víkend měl juniorský tým IVAR CS – AUTHOR naplánované krátké víkendové soustředění v podještědí. Páteční sraz v Hamru byl součástí prvního tréninkového dne, kde starší část juniorů vyrazili z Boleslavi na silničních kolech a zbytek na bikách z Mnichova Hradiště po vlastní ose. Sobotní dvoufázový bikový trénink byl dopoledne věnovaný najíždění v kopcích a odpoledne technice. Neděle patřila odjezdu domů, kde se trénink opět konal dojezdem do Boleslavi na kole. Takřka letní počasí a především úžasné zázemí poskytnuté v hotelu Pacifik tvořili základ ke kvalitní přípravě na nadcházející sezónu. Děkujeme Kyselovým za možnost být na soustředění v tak krásném místě!
Comments