Manitou Železné hory České spořitelny 2011

Manitou Železné hory 2011
V sobotu 27. srpna 2011 se konal již patnáctý ročník bikového závodu Manitou Železné hory ve východočeské Chrudimi. Letní počasí přilákalo na start asi osm stovek účastníků. Na startu kratší 50 kilometrové trase se objevil i v současnosti nejlepší biker světa Jaroslav Kulhavý. O to větší motivace byla pro jezdce našeho AlpinePro – Author Teamu se popasovat s tímto borcem přímo na trati.
Po startu na cyklisty čekali tradiční chrudimské schody, které pro mnohé bikery znamenají nepřekonatelnou překážku. Po zdolání schodů pokračovala trasa několika kilometrovým úsekem po asfaltové silnici. Na čele se utvořila zhruba 30–40 členná skupina, která na asfaltu bojovala především se silným větrem. Po vjezdu do terénu se začalo čelo závodu pomalu trhat a nakonec vpředu zůstalo sedm nejlepších. Tato skupinka, ve které nechyběl ani náš Václav Ježek, jela společně skoro celý závod.
V jednom z posledních ostrých stoupání pak nastoupil Jaroslav Kulhavý (Rubena Birell Specialized), kterého se dokázal udržet pouze Pavel Boudný (Česká spořitelna - Specialized MTB team). Za nimi se vytvořila trojice Jan Hruška, Jan Fojtík (oba NISSAN DOLÁK) a náš Venca Ježek. Venca se ale nedokázal dvojice jezdců Nissan Dolák udržet a počkal na další dvojici Petr Dlask (Rubena Birell Specialized) a Ondřej Fojtík(NISSAN DOLÁK). S nimi dojel prakticky až do cíle na celkovém šestém místě. Pro vítězství se podle očekávání dojel Jarda Kulhavý před Pavlem Boudným.
Skvělých výsledků dosáhl náš team v kategoriích Muži 19–29 let a Muži nad 60 let. V první jmenované kategorii obsadili naši první dvě místa, když se z vítězství radoval František Klouček (celkově 11.) před Michalem Plesníkem (12.). Ve druhé kategorii kraloval Petr Krupička a úspěch teamu podpořil na třetím místě Stanislav Hájek.
Dlouhou 115 kilometrovou trať vyhrál Martin Hušek (ELEVEN team Příchovice).
Výsledky ostatních našich jezdců: 18. Stanislav Hejduk (11. Muži Elite), 25. Dalibor Kopáč (11. v kategorii Muži 19-29 let), 32. Jan Strož (14. Muži 19–29 let), 54. Martin Turner (13. Muži 30–39 let), 83. Jan Boubín (22. Muži 19–29 let), 104. Martin Řehák (25. Muži 19–29 let) a 167. Jan Matějka (58. Muži 30–39 let). / foto
blog comments powered by Disqus