50 Cyklorájem Podralsko

Jeden z prvních jarních MTB maratonů se konal 14. dubna 2012 za slunečného a relativně teplého počasí v obci Osečná nedaleko Liberce. Na startu ryze asfaltového závodu se sešlo kolem dvou set natěšených bikerů a bikerek, mezi kterými barvy našeho Alpine Pro – Author Teamu hájil jediný zástupce Martin Turner.
Velmi mírný profil trati vybízel k rychlé jízdě plné nástupů jednotlivých závodníků či skupin. První polovina závodu ale nic takového bohužel nenabídla. Po zhruba pěti kilometrech sice nastoupil Pavel Gonda (Kona Cycling Point), ale zbytek pelotonu nijak nereagoval.
Jízda na větru ho však po dvaceti kilometrech přivála zpět do početné vedoucí skupiny. Rozhodujícím místem se stalo delší stoupání zhruba v polovině trati, kde se podařilo velkou skupinu roztrhat na menší a na čele zůstala pětice nejlepších. Zbytek rovinaté části závodu už nedal mnoho příležitostí vedoucí skupinu dojet. Pro vítězství si v cílovém spurtu dojel Pavel Gonda (Kona Cycling Point) před Alešem Strnadem (Eleven Team Příchovice) a Josefem Holubem (Alltraining-Lawi). Na šestém místě pak dorazil do cíle náš Martin Turner. Ženskou kategorii s velkým přehledem vyhrála Michaela Procházková (Cyklotrenink.com).
blog comments powered by Disqus