V Praze na bedně Elbadri, Václavů, Rajnochová a Smejlkal. Na Orlíku vyhrála Hladíková

Jen pár kilometrů zajížděli mladí cyklisté z IVAR CS AUTHOR Teamu k dalším závodům. Tentokrát se zúčastnili Pražského poháru na horských kolech, závodilo se na trati v pražském Zličíně. A byla to generálka na víkendový závod českého poháru v Touškově.
Vše nasvědčovalo tomu, že z vítězství se bude radovat kadet Jakub Elbadri. Ještě tři sta metrů před cílem vedl, ale pád zavinil, že se propadl na druhé místo. Osmý skončil Filip Samec.
Výborný závod zajela trojice starších žákyň. Těsně před nejvyšším stupínkem, tedy druhá, dojela Martina Václavů, třetí skončila Barbora Rajnochová a pátým místem skvělý úspěch trojice dívek dotvořila Veronika Sedláčková. „To byl vážně dobrý závod a skvělé výkony. Uvidíme, co děvčata předvedou na poháru,“ těší se hlavní trenér mládežnických cyklistů v IVAR CS AUTHOR Teamu Václav Ježek starší.
Na stupně vítězů se postavil ve starších žácích třetí Adam Smejkal. “Adam vloni ještě nezaznamenal výrazný úspěch, ale nyní se začíná rozjíždět, je vidět, že má na to, aby jezdil vepředu,“ hodnotil Smejkalův výkon trenér Ježek. Desátý v kategorii dojel Matěj Pekař a devatenáctý Zdeněk Hradiský.
V juniorech dojel těsně za stupni vítězů na čtvrtém místě Tomáš Doležal, od třetí příčky ho dělila půlminutka. Desátým místem pak potěšil Ondřej Jeřábek.
Sedmé místo si ve Zličíně solidním výkonem vybojoval mladší žák Antonín John. Z plného tréninku a tedy lehce unavená dokončila závod kadetek na devátém místě Barbora Jeřábková.
Prvního závodu seriálů Kolo pro život se zúčastnila kadetka Kateřina Hladíková. Na náročné trati na Orlíku nenechala nikoho na pochybách, že i letos jezdí ve velké formě – nenašla ve své kategorii přemožitelku a jasně vyhrála. „Na Orlík jsem přijela hlavně kvalitně potrénovat před mistrovstvím republiky a zavzpomínat, kde jsem se naučila skoro všechno, co na kole teď umím. To si myslím, že se povedlo a i s výhrou. Teď se soustředím na první český pohár MTB v Touškově, kde doufám budu bojovat o bednu,“ uvedla po závodech Hladíková.
Už v sobotu se koná Hladíkovou zmíněný závod českého poháru na horských kolech v Touškově, kam vyrazí starší kategorie boleslavských cyklistů z IVAR CS AUTOR Teamu. V neděli pak jedou mladší kategorie na závody do Prahy.
blog comments powered by Disqus