Tomáš Ježek na mistrovství světa na 25. místě

Tomáš Ježek na mistrovství světa na 25. místě
Bogense (Dánsko) – Světový šampionát v cyklokrosu má za sebou závod juniorů. V reprezentačním dresu se na start v dánském Bogense postavil osmnáctý z celkového hodnocení světového poháru UCI Tomáš Ježek z mladoboleslavského IVAR CS AUTHOR Teamu. Na kluzké trati si vedl skvěle a dokončil na 25. místě. Vloni se Tomáš Ježek startoval na světovém šampionátu a nizozemském Valkenburgu obsadil 24. místo. Lze tedy říci, že si uchoval po celý rok stejnou formu. Jeho tatínek a trenér mládežníků v IVAR CS AUTHOR Teamu Václav Ježek ale hovoří o tom, že to mohlo být lepší.
„Je fajn, že Tomáš zopakoval výsledek z loňska, nicméně mohlo to být lepší. Odstartoval skvěle, ale na kluzké trati měl pád a pak ve druhém kole musel měnit kolo, protože mu na nějakém hupu sjelo sedlo. Hodně se propadl, ale v závěru se dral dopředu, více to už ale nešlo,“ popsal závod před chvílí z dějiště šampionátu Václav Ježek.
Nejlépe z českých jezdců dojel na devátém místě Jakub Ťoupalík (ztráta na vítěze 56 vteřin) a Jan Zatloukal (+1:17). Pětadvacátý Ježek dojel za vítězem se ztrátou 2 minuty a 20 vteřin. V Bogense se jelo na kluzké trati za teploty lehce nad nulou, občas poletoval sníh.

Jiří Macek

Comments

Tomáše Ježka čeká nejtěžší závod v kariéře.

Tomáše Ježka čeká nejtěžší závod v kariéře.
Tomáše Ježka čeká nejtěžší závod v kariéře. V reprezentační dresu startuje na mistrovství světa!
Jsou to bezesporu tři nejtěžší týdny pro cyklokrosového reprezentanta Tomáše Ježka. Tento junior, člen mladoboleslavského IVAR CS AUTHOR Team patří k absolutní české juniorské špičce, proto si právem vydobyl reprezentační trikot. A poslední dva víkendy absolvoval v reprezentačním dresu dva závěrečné závody Světového poháru UCI v cyklokrosu. A už v sobotu se Tomáš postaví v Dánsku na start světového šampionátu.
Po závodech ve francouzském Pont-Chateau, kde Tomáš Ježek dojel do cíle na 24. místě, se postavil na start posledního závodu světového poháru v holandském Hoogerheide. Minulý víkend tam byl jediným zástupcem boleslavského týmu IVAR CS AUTHOR Team. V tvrdé juniorské konkurenci skončil Ježek na 43. místě se ztrátou na vítěze 4 minuty a 25 vteřin. celý článek...
Comments

Z Francie do Nizozemska

Z Francie míří reprezentační cyklokrosař Tomáš Ježek do Nizozemska
Další reprezentační start má za sebou člen mladoboleslavského IVAR CS ATHOR Teamu. V sobotu odjel závod světového poháru v cyklokrosu junior Tomáš Ježek. Ve francouzském Pont-Chattau dojel do cíle na 24. místě.
Tomáš neodstartoval nejlépe, v prvním suché a rovinaté trati měl pád a musel dohánět ztrátu. V posledním kole pak navíc píchnul pneumatiku a musel měnit kolo. „Ke všemu se na Tomášově formě podepsala dlouhá cesta, kdy reprezentační tým cestoval na závody v pátek zhruba 12 hodin a v sobotu dalších pět hodin,“ podotknul hlavní trenér boleslavského týmu a Tomášův otec Václav Ježek. „Věřím, že kdybychom se do dějiště závodu dostali o den dříve, mohlo to být lepší. Byl jsem nějaký unavený a nemohl jsem se na rychlé trati dostat do tempa. To nic ale nemění na skutečnosti, že ten závod byl hodně rychlý a soupeři jsou hodně kvalitní,“ sportovně uznal Tomáš Ježek.
Už v pátek cestuje reprezentace, v níž opět Tomáš Ježek nechybí, k poslednímu závodu světového poháru do nizozemského Hoogerheide.
Comments

V belgickém Bredenu Stránský zlatý

V belgickém Bredenu Stránský zlatý
Poslední dva závody letošního roku zastihli některé mladé cyklisty z IVAR CS AUTHOR Teamu v reprezentačním dresu v Belgii. Tam už někteří odjeli dva závody světového poháru. Poslední dva závody roku se jeli v Bredene (29.12. – Brico Cross) a Diegemu (30.12. - Superprestige). A v tom prvním si kadet Matěj Stránský připsal cenné vítězství.
Od začátku závodu kadetů v Bredene jela na čele dvojice, v níž jedním z jezdců byl Boleslavák Matěj Stránský. Kluci se střídali, v posledním kole nasadil Matěj k trháku a bezpečně si dojel pro parádní vítězství. V juniorech se dařilo Tomáši Ježkovi, který obsadil sedmou příčku, Josef Hladík dojel čtrnáctý a Bruno Stoček osmnáctý. V ženách dojela Tereza Vaníčková na 29. místě. celý článek...
Comments

Elbadri mistrem republiky, Stránský má stříbro, Ježek bronz

Elbadri mistrem republiky, Stránský má stříbro, Ježek bronz
Mladá Boleslav přivítala o víkendu českou cyklokrosovou špičku při dalším závodě TOI TOI Cupu. V mládežnických kategoriích se jelo o tituly mistrů republiky. Mladí závodníci z domácího IVAR CS AUTHOR Teamu vybojovali jeden titul mistra republiky, jedno stříbro, jeden, bronz, dvě čtvrtá, jedno páté i šesté místo. Celkem jedenáctkrát v první desítce. A v celkovém hodnocení TOI TOI Cupu tři týmová prvenství a mezi jednotlivci tři medaile. Je to hodně? Nebo málo? Šéfové týmu IVAR přílišnou radostí neoplývali. Až historie ale ukáže, že ten šampionát byl pro jezdce v černo-bílo- žlutých dresech parádním.
Pravdou je, že hořkou příchuť měla v pátek informace od favoritky závodu žákyň a kadetek Kateřiny Hladíkové. Ta si dělala zálusk na mistrovský titul a také na kralování v TOI TOI Cupu. Jenže na začátku týdne zaťukaly u Hladíků horečky a zánět ledviny a to Katku na start nepustilo. „To je život, prostě se to stalo, Katka je určitě zklamaná, ale nedá se nic dělat,“ podotkl hlavní trenér týmu Václav Ježek. Ten nebyl ani příliš spokojen s umístěním juniorů. Na stupně vítězů se nevešel ani jeden a kluci se seřadili jeden za druhým. Avšak až od čtvrtého místa. Ale popořadě. celý článek...
Comments