V Bike parku kralovaly Hladíková a Zemanová

V Bike parku kralovaly Hladíková a Zemanová.
V Bike parku kralovaly Hladíková a Zemanová. Stoček už balí na mistrovství světa
Do Bike parku na Štěpánce v Mladé Boleslavi se o víkendu sjelo více než 150 závodníků z celé republiky. Start pohárových závodů v cyklokrosu se blíží, a tak si každý chtěl otestovat své síly a formu. Navíc stavitel trati Václav Ježek, ostřílený bývalý cyklokrosař a nyní trenér mládežníků v IVAR CS AUTHOR Teamu, byl záruka toho, že trať závodu bude kvalitně postavena. To se potvrdilo. „Půlka závodu se jela v Bike parku, půlka v parku Štěpánka. Ta první půlka byla hodně technická, byly tam výběhy, třikrát museli závodníci seskočit z kola, vybíhali schody. Druhá půlka byla zase rychlejší, celkově to byla příjemná trať,“ popsal závod trenér a stavitel trati Václav Ježek starší. celý článek...
Comments

Skvělé! Bruno Stoček bude startovat na MS!

Mladí závodníci mladoboleslavského IVAR CS AUTHOR Teamu mají za sebou další závodní víkend, tentokrát na severu Čech, kde závodili na silnici. Jsou v plné přípravě na start cyklokrosové sezony. Tu obstará závod na domácí boleslavské trati na Štěpánce už tuto sobotu. A Bruno Stoček dostal pozvánku do reprezentačního dresu na mistrovství světa na silnici. To jsou ve stručnosti nejdůležitější události těchto dnů.
 
Stoček míří na světový šampionát
Další parádní úspěch cyklistů z IVAR CS AUTHOR Teamu. Bruno Stoček dostal pozvánku do reprezentačního týmu ke startu na blížícím se silničním světovém šampionátu. Ten se jede poslední týden v září v Anglii.
„O tom, že bojuju o nominaci, jsem věděl už od mistrovství Evropy, takže dostat se na šampionát byl jeden z mých hlavních cílů druhé části sezóny. To se nakonec povedlo a samozřejmě mě to hodně těší. Není to ale jen moje práce, velkou zásluhu na tom mají i trenér Venca Ježek a manažer Pepa Hladík, kterým bych chtěl za všechno moc poděkovat, stejně jako rodičům.celý článek...
Comments

Stoček exceloval na italských silnicích

Stoček exceloval na italských silnicích, v Boleslavi si to rozdala mládež
Šulcova smůla v Kanadě
Junior z cyklistického IVAR CS AUTHOR Teamu David Šulc měl na světovém šampionátu na horských kolech, které se jelo v Kanadě, smůlu. Po dvou kolech se na těžké trati prokousal ze zadních řad do první dvacítky, pak ale píchnul kolo a musel běžet dlouhé stovky metrů do depa. Tam ho ale rozhodčí pro velkou ztrátu ze závodu odvolali.
 
Stoček pomáhal v Itálii
To dalšímu juniorovi z mladoboleslavského týmu, Bruno Stočkovi, se na italských silnicích naopak velmi dařilo. Silniční etapový závod se jel poblíž Maasy v regionu Toskánsko. Na juniory tam čekalo pět etap o celkové délce 450 kilometrů. Bruno, ačkoliv nebyl hlavní postavou reprezentačního týmu, obsadil celkově solidní 38. příčku. Byl ale platným jezdcem, který především  podporoval hlavní postavy týmu. Navíc v poslední etapě se pokus o únik.
 
celý článek...
Comments

David Šulc mistrovství světa nedokončil

Kanada 2019
Ne každý den je posvícení. Platí to i o juniorském cyklistovi Davidu Šulcovi. Ten oblékl reprezentační dres a vydal se na světovém šampionátu. Mistrovství světa na horských kolec se jelo v kanadském Mont- Sainte-Anne. David, člen mladoboleslavského IVAR CS AUTHOR Teamu, měla ale smůlu a závod nedokončil. Po defektu musel dlouhé stovky metrů utíkat do depa, ale rozhodčí ho dále nepustili.
David popsal závod následovně: „Cítím obrovské zklamání, protože formu mám dobrou. Startoval jsem zezadu a první dvě kola jsem se prokousával dopředu. Jelo mi to dobře a cítil jsem, že se dostanu hodně dopředu. Po prvním delším kopci za polovinou závodu jsem ale z dvacátého místa v technickém úseku píchnul přední kolo, takže jsem se pěkně proběhl, asi dva kilometry. Rozhodčí mě, bohužel, pro příliš velkou ztrátu dál do závodu nepustili. Mám z toho smíšené pocity, musím se rychle oklepat a závodit dál, abych na tenhle nepovedený šampionát zapomněl.“
David Šulc si pochvaloval slušnou atmosféru na šampionátu, ale na českou prý tamní fanoušci nemají. „Proti Novém Městu to byla o hodně slabší,“ podotkl boleslavský cyklista.
Nyní ho čekají závody na horských kolech v Bakově nad Jizerou, pak silniční závod a následně míří na soustředění. „Vyrážím na soustředění s cyklokrosovou reprezentací a budu se chystat na novou cyklokrosovou sezonu. Na tu se moc těším,“ dodal boleslavský David Šulc.
„David si vybral smolný den. Stalo se, nedá se nic dělat, s tím je třeba počítat. Škoda, David měl dobrou formu, ale nyní je čas se oklepat a myslet dopředu a na tenhle závod rychle zapomenout,“ podotkl hlavní trenér boleslavského IVAR CS AUTHOR Teamu Václav Ježek.
„V životě člověka se stávají horší věci. Defekt je defekt, s tím v tu chvíli člověk nic moc nenadělá. Bohužel to bylo tak daleko od depa, že se veškeré snahy o nápravu minuly účinkem“, dodal manažer boleslavského týmu Josef Hladík.
Comments

Držme palce, David Šulc startuje na světovém šampionátu v Kanadě!

Ještě před tím, než David Šulc na sebe navlékne v Kanadě reprezentační dres, to bude ve čtvrtek, absolvovali Bruno Stoček a Tomáš Ježek další závody českého poháru v silniční cyklistice v Ostravě.
V sobotním kritériu se ale příslušníkům mladoboleslavského IVAR CS AUTHOR Teamu příliš nedařilo a mezi bodované závodníky se nedostali. Vše si v neděli vynahradil Bruno Stoček, který v silničním závodě skončil za Ježkovy podpory pátý. Ježek, který se rozjíždí po zranění, dojel v hlavním balíku. Stoček v závodě udělal chybu, když na jedné z posledních občerstvovacích stanic si nechal odjet čtyřčlennou skupinu, kterou pak už nedokázal dojet. I tak je páté místo slušným výsledkem.
Už tento čtvrtek se postaví junior David Šulc na start mistrovství světa na horských kolech. Jubilejní třicáté mistrovství světa se jede v kanadském Mont St. Anne, „Myslím, že mám docela dobrou formu, už jsem se srovnal s časovým posunem a věřím si na dobrý výsledek. Startuju ale docela ze zadních řad, takže bude hodně záležet na mé trpělivosti a konstantní jízdě. Trať je nejtěžší, jakou jsem kdy jel, ale na závod se moc těším. Trať je tady suchá, ale zítra má pršet, tak uvidíme, co to s ní udělá. Na trati je hodně kořenů a kamenů, ale spíše bych řekl, že to jsou skoro skály. To je ale jedno, prostě pojedu, jak nejlépe to půjde, budu bojovat do posledních sil, vždyť na sobě budu mít reprezentační dres,“ vzkázal v úterý z dějiště šampionátu odhodlaný mladoboleslavský David Šulc.
„Kdyby David dojel do dvacátého místa, považoval bych to za neuvěřitelný super výsledek. Do třicítky to bude ale také hodně dobré,“ podotkl Václav Ježek, hlavní trenér mladoboleslavského IVAR CS AUTHOR Teamu, jehož je Šulc členem.
„Už to, že David se nominoval a další Boleslavák oblékne reprezentační dres, považuji za neskutečný úspěch našeho oddílu. Mám z toho obrovskou radost. Teď už je vše na Davidovi, všichni mu držíme palce,“ vzkázal manažer boleslavského týmu Josef Hladík.
Závod na těžké kanadské trati odstartují junioři ve čtvrtek v 21 hodin středoevropského času.
Comments