Stoček se chystá na etapový závod do Švýcarska

Kroměříž
Josef Hladík a David Šulc, oba z IVAR CS AUTHOR Teamu, mají za sebou další závod v reprezentačním dresu. Startovali na závodech světového poháru na horských kolech v Německu. Ve zhruba 160členném startovním poli skončil Hladík na 60. místě, Šulc dojel o dvě příčky za ním. Zatímco Hladík byl s výkonem spokojený, Šulc byl rozladěn ze svého nepovedeného startu, po kterém mu chvíli trvalo, než se dostal do optimálního tempa.
V Kroměříži se jely další závody českého poháru v silniční cyklistice. Závodilo se na ne příliš těžkém okruhu, proto většinou do cíle dojížděla v čele velká skupina a rozhodovalo se ve spurtu.
Nejlépe se dařilo staršímu žákovi Jakubu Elbadrimu, který dojel ve finiši padesátičlenné skupiny čtvrtý. Václav Ježek skončil třináctý a Adam Bernát dokončil na 33. místě. „Kluci jeli aktivně, věděli, že by bylo fajn peloton roztrhat, nastupovali a zkoušeli to, ale nakonec dojížděl balík pohromadě. Byl to od kluků pěkný závod,“ hodnotil výkony hlavní trenér týmu Václav Ježek. celý článek...
Comments

V Peci čtyři medaile. Šulc s Hladíkem míří do Německa

V Peci čtyři medaile
Pec pod Sněžkou přivítala o víkendu nejlepší závodníky na horských kolech, kteří si to rozdali v dalším závodě českého poháru. Závodníci IVAR CS AUTHOR Teamu se neztratili a vybojovali čtyři místa na stupních vítězů. V sobotu, kdy jeli mladí, se jelo na enormně těžké trati, bylo po dešti, trať byla nejen prosáklá vodou, ale hodně klouzala. „Naštěstí se nikomu nic nestalo a všichni naši dojeli do cíle v pořádku,“ hodnotil závody hlavní trenér týmu Václav Ježek. Nejlepší závod odjeli boleslavští starší žáci, když se seřadili od druhého po čtvrté místo v pořadí: druhý Jakub Elbadri, třetí Václav Ježek, čtvrtý Adam Bernát. „První závodník klukům poodjel, naši si to rozdali v posledním dlouhém sjezdu před cílem. Po něm už ale bylo jasno a kluci dojeli v pártveřinových rozestupech,“ podotkl trenér Ježek. celý článek...
Comments

Šulc šestnáctý, na Závodu míru se dařilo Stránskému

Závod míru
Šulc v Německu šestnáctý, na Závodu míru se dařilo Stránskému
O víkendu se oblékli do reprezentačního dresu dva závodníci mladoboleslavského IVAR CS AUTHOR Teamu David Šulc a Josef Hladík. Startovali na prestižních závodech MTB Junior World Series v německém Heubachu. David Šulc obsadil 16. místo. Josef Hladík měl na trati zdravotní problémy a do cíle nedorazil. V Německu se jelo za deště a teploty kolem tří stupňů nad nulou.
Skvělé výkony podala pří Závodu míru nejmladších dvojice jezdců IVAR CS AUTHOR Teamu Matěj Stránský a Tomáš Doležal. Po pěti závodech v Jevíčku a v jeho okolí obsadil Stránský 14. místo, z Čechů byl pátý. Tomáš Doležal skončil celkově na 44. příčce. Oba kluci startovali v dresu výběru Středočeského kraje.
Na start třídenních závodů se v Jevíčku postavilo 190 závodníků, z toho 120 cizinců. „Konkurence byla veliká, startovali špičkoví závodníci z Holandska, Dánska, Belgie a dalších zemí,“ uvedl hlavní trenér boleslavských cyklistů z IVARu Václav Ježek. celý článek...
Comments

V Českém ráji šokoval Hladík

V Českém ráji šokoval Hladík – vyhrál, když porazil přes tisícovku soupeřů
V Českém ráji šokoval Hladík – vyhrál, když porazil přes tisícovku soupeřů
Až na cílové pásce rozhodl o svém vítězství sedmnáctiletý Josef Hladík. Vyhrál před druhým v pořadí o pouhou jednu desetinu vteřiny.
Když se do cíle cyklistického maratonu na horských kolech Author 50 Český ráj řítilo po břehu Komárovského rybníku do cíle pětadvacet závodníků šedesátikilometrovou rychlostí, byl to nevídaný pohled. V poslední ostré zatáčce a v následné cílové rovince si se všemi nástrahami i soupeři nejlépe poradil ten nejmladší. Jezdec IVAR CS AUTHOR Teamu Josef Hladík se tak stal v pořadí sedmnáctým vítězem tohoto prestižního závodu, jehož se letos zúčastnilo 1300 závodníků. celý článek...
Comments

Šulc na Slovensku kraloval, Ježek oblékl reprezentační dres

Šulc na Slovensku kraloval, Ježek oblékl reprezentační dres
Moravský Kyjov, slovenské Turčianské Teplice a německý Cottbus. Tři zastávky mládežnických cyklistů z mladoboleslavského IVAR CS AUTHOR Teamu o uplynulém víkendu. Suma sumárum – čtyři místa na stupních vítězů a k tomu dvě bramborové medaile.
Část závodníků IVAR CS AUTHOR Teamu se vydala do Kyjova ke třetímu pohárovému závodu na silnici, kde cyklisty čekalo kritérium. Starší žák Jakub Elbadri tam zajel skvělý závod a dokončil celkově jen těsně druhý. Václav Ježek obsadil jedenácté a Adam Bernát třinácté místo. „Ve stočlenném pelotonu bodovalo celkově třináct cyklistů, z toho tři naši, to je skvělý výsledek,“ podotkl hlavní trenér týmu Václav Ježek starší.
Kadet Matěj Stránský dojel jen dva body od stupňů vítězů na celkově čtvrtém místě. Skvělou práci odvedl jeho týmový kolega Tomáš Doležal, který mu pomáhal rozjíždět spurty. Junior Bruno Stoček dokončil pátý. Výborný závod zajela juniorka Klára Vernerová, která překvapila konečným druhým místem. „Od Kláry jsem snad lepší výkon neviděl, byla to parádní podívaná,“ podotkl trenér Ježek.
celý článek...
Comments