Vydařená Kolínská generálka na MČR

Vydařená generála v Kolíně
Předposlední závod ToiToi Cupu žákovských kategorií před Mistrovstvím České Republiky se konal na Kolínské cyklokrosové trati. K písečným úsekům zdejšího okruhu se díky deštivému počasí přidaly i blátivá místa, která prověřila technické dovednosti všech cyklistů. Starší žáci a kadetky IVAR CS – AUTHOR Teamu potvrdili letošní výborné výsledky a dva z nich dokonce stanuli na stupních vítězů. V žákovské kategorii si už od startu skvěle vedl Tomáš Ježek, který se celý závod přetahoval o první místo a až v cílovém spurtu jen o galusku prohrál s Jakubem Ťoupalíkem. Tomáš tímto výsledkem udržel průběžné vedení ve své kategorii. Další zástupce Josef Hladík se po špatném startu dokázal vyburcovat k výbornému výkonu, který nakonec stačil na solidní páté místo. Tomáš Maroul do cíle dorazil na 18. místě a Jakub Daněk o dvě příčky za ním na 20. místě. V kadetkách vládla Elizabeth Ungermanová, ale za ní to byl velmi zajímavý boj o další příčky, kde se v závěrečných metrech dokázala prosadit na výborné druhé místo Tereza Vaníčková, která stejně jako Tomáš Ježek průběžně vede svoji kategorii. Z dalších výsledků kadetek stojí za zmínku šesté místo Kláry Vernerové, osmá pak byla Kristýna Zemanová, na 13. místě Martina Jedlánková a na 15. místo dosáhla Kateřina Daňková. / foto