Vítězství Václava Ježka na Bezdězu

Václav Ježek na stupních vítězů
V neděli 20. května se jel tradiční maraton horských kol Author 50 Bezděz, který se, jak už název napovídá, konal v blízkosti královského hradu Bezděz. Závod zařazený do seriálu Author Marathon Tour 2012 nabídl 50ti kilometrovou trať v okolí Máchova Jezera a právě hradu Bezděz. Na startu se objevilo několik borců našeho Alpine Pro – Author Teamu v čele s Václavem Ježkem.
Již od prvních kilometrů se na čele utvořila šesti členná skupina, ve které nechyběli Venca Ježek a Honza Strož. Tato skupina si pak držela náskok prakticky celý zbytek závodu.
O prvenství se bojovalo až v poslední pasáži od Doks do cílového areálu, kde se jako vítěz objevil s nepatrným náskokem náš Venca Ježek. Těsně za druhým Petrem Dlaskem (Madeta Fitness/Specialized) pak dojel do cíle Honza Strož, který zároveň vyhrál svoji kategorii M19-29 let. Tuto kategorii ještě doplnil na stupních vítězů na třetí pozici František Klouček. Na třetím místě v kategorii M50-59 let se také umístil nestárnoucí Jiří Šťastný. Náš tým pak ještě vybojoval druhé místo v týmové soutěži za vítězným Madeta Fitness/Specialized. Kompletní výsledky naleznete na http://www.50bezdez.cz/.