Víkendový cyklokros v Mladé Boleslavi a Jabkenicích

První říjnový víkend patřil cyklokrosu, když se v sobotu v Mladé Boleslavi konal pátý díl TOI TOI Cupu a v neděli se pak uskutečnil závod v nedalekých Jabkenicích, jehož součástí byl vložený závod kategorie Elite a Český pohár Masters.
Sobotní klání bylo ve znamení pěkného a teplého počasí se suchou a rychlou tratí. V dopoledních hodinách se na start žákovské kategorie postavili dva naši junioři Václav Ježek a Josef Hladík, pro které to byla zároveň cyklokrosová premiéra. Oba kluci si vedli skvěle a statečně bojovali až do konce. Tomáš dorazil do cíle na 15. místě a Pepa po pádu v posledním kole na 19. místě.
Ve dvě odpoledne pak odstartovala hlavní mužská elitní kategorie, kde jsme měli jednoho zástupce našeho týmu Václava Ježka. Závod ovládl Boleslavák Martin Bína, který ve druhém kole odskočil zbytku startovního pole a už k sobě nikoho nepustil. Venca Ježek se v prvních kolech držel ve skupince pronásledovatelů Martina Bíny, ale postupem času se začal mírně propadat a nakonec do cíle dojel na solidním 13. místě.
Nedělní jabkenický závod se nesl v ryze cyklokrosových podmínkách s chladnějším počasím a takřka bahenními lázněmi. Nejprve se na trať vydali opět oba naši junioři Tomáš Ježek a Pepa Hladík, kde Tomáš zopakoval své 15. místo ze soboty a Pepíno dojel tentokráte na 22. místě. V elitní kategorii opět řádil Martin Bína, který dokázal zvítězit i v Jabkenicích. Venca Ježek měl trochu smůly, když se v prvním kole připletl k pádu jednoho ze závodníků, čímž se oddělila pětice cyklokrosařů, kteří si náskok udrželi až do cíle. Venca pak ze stíhací jízdy vytěžil konečné šesté místo. Závěr patřil jabkenický okruh Českému poháru Masters, kde jsme měli dokonce čtyřčlenné zastoupení. V kategorii M30 vybojovali Martin Beran a Viktor Görög 19. respektive 20. místo a v kategorii M40 do cíle dorazil na velmi dobrém 9. místě Josef Hladík a na 14. místě Ladislav Dvorský.