Václav Ježek čtvrtý v Chuchli

V pražské Chuchli
Jarní záplavy v dějišti závodu Karlštejn Tour v pražské Velké Chuchli nezanechaly naštěstí výraznější stopy a tak se koncem července mohl konat tento již tradiční závod Kola pro život. Naopak voda v den závodu spíše chyběla, protože pekelné vedro tahalo ze všech závodníku tekutiny už na startu na chuchelském oválu. Tým IVAR CS – AUTHOR Team v čele s Václavem Ježkem chtěl poprat o stupně vítězů hned v několika kategoriích a také vylepšit průběžné třetí místo v týmové soutěži. Zaváděcí vozidlo provedlo závodníky po startu v klidnějším tempu přes ovál až na silnici vedoucí podél závodiště, i přesto se ale startovní pole už dělilo díky několika zatáčkám a zúžením ještě v areálu.
Průjezd Radotínem bývá pro čelo závodu spíše příprava na první kopec na Černou rokli, kde se poprvé pořádně zrychlí. A to se také stalo, když od prvních metrů stoupání se rozjela dvojice Pavel Boudný a Matouš Ulman (oba Česká spořitelna – Specialized MTB team) a nasadila takové tempo, kterému nedokázal nikdo další čelit. Tím v podstatě rozhodli závod a za nimi se bojovalo pouze o třetí místo.
V první dvojici byl nakonec silnější domácí Matouš Ulman, který dokázal urvat Pavla Boudného a do cíle si dojel s minutovým náskokem pro vítězství. Václav Ježek se celý závod pohyboval ve skupině pronásledovatelů bojující o poslední místo na stupních vítězů, ale v závěrečné části nedokázal udržet tempo s Janem Jobánkem a s mírnou ztrátou dojel pod cílovou bránu na celkovém čtvrtém místě. Parádním výkonem se prezentoval Martin Splítek, který dokázal porazit i několik „eliťáků“ a celkové sedmé místo je toho důkazem. S velkým přehledem tak vyhrál svoji kategorii Muži 23-29 let. Skvěle také zajel Martin Řehák, který si na stupně vítězů došel pro cenu za druhé místo v kategorii Muži 17-22 let. Bohužel se nevedlo v naši silné kategorii Muži 40-49 let, kde jsme tentokrát vyšli zcela na prázdno. Na krátké trati si skvěle vedla Elizabeth Ungermanová, když si ve své kategorii Kadetky 14-16 let dojela pro druhé místo.
Naši junioři se horkého počasí nezalekly a předváděly opět úžasné výkony. Babeta Kolářová a Aneta Kyselová v nejmladší dívčí kategorii do pěti let obsadily druhé a třetí místo. Mezi děvčaty ve věku mezi 6-7 let zvítězila Adéla Rozsypalová a starší kategorii 8-9 let ovládly první Kateřina Hladíková a druhá Adéla Kyselová. V chlapecké části této kategorie vyhrál Štěpán Rozsypal. Další vítězství se urodilo v dívčí kategorii 10-11 let díky Martině Jedlánkové, v chlapecké části pak na třetím místě dojel do cíle Tomáš Maroul. V nejstarší dětské kategorii systémem start – cíl řádil Josef Hladík a v dívčí části obsadily druhé, resp. třetí místo Klára Vernerová a Karolína Marksová.