Václav Ježek má titul z Českého poháru v maratonu

O tomto víkendu vyvrcholil závodem Rallye Sudety Český pohár v maratonu, který byl zároveň mistrovstvím ČR v této disciplíně. Jedna z nejnáročnějších tratí u nás, lemující Teplické a Adršpašské skály, byla okořeněna nočním deštěm a tak si závod všichni zúčastnění opravdu užili. IVAR CS – AUTHOR TEAM měl ve hře o titul dvě želízka v ohni, lídra týmu Václava Ježka doplnil stále se zlepšující Jan Strož. Oba naši borci se zpočátku drželi čelní skupiny, ale postupem času se začal trochu propadat Honza Strož, kterému sudetský závod příliš nesedl a nakonec se do cíle ani nepodíval. Zato Vencovi Ježkovi se vedlo o poznání lépe, figuroval většinu závodu na pátém místě a až zhruba 20 kilometrů byl dojet početnější skupinou. S tou svedl v závěr velký boj a po tuhém boji protnul cílovou pásku na osmém místě, což mu stačilo na celkové vítězství v Českém poháru v maratonských tratích.
Venca si tímto velkým úspěchem splnil jeden s vytyčených cílů letošní sezóny. Mistrovský titul získal Pavel Boudný před Jiřím Novákem a Janem Škarnitzlem.
Na druhém konci republiky v Plzni se ve stejný den konal předposlední díl seriálu KPŽ. Díky účasti našich „eliťáků“ na mistrovském maratonu v Teplicích nad Metují se pozornost našeho týmu soustředila na Tomáše Jiránka, který potvrdil svoji dominanci vítězstvím v kategorii Muži 40-49 let a výborným výkonem se vešel do desítky celkového pořadí. Mezi juniory si pro vítězství v Plzni s velkým náskokem dojel Josef Hladík, který opanuje dětskou kategorii 12–13 let.