Úspěšný vstup do cyklokrosové sezony

Úspěšný vstup do cyklokrosové sezóny
Nový ročník národního cyklokrosového poháru Toi Toi Cupu má za sebou dva úvodní podniky v Táboře a Jičíně. Vstup do seriálu se nad míru vydařil mladým boleslavským cyklokrosařům z formace IVAR CS – AUTHOR TEAM.
V kategorii kadetek, zahrnující závodnice ve věku od 10 do 15 let, si v úvodních závodech skvěle vedla teprve dvanáctiletá Kateřina Hladíková. V obou případech bojovala o prvenství a vždy až v závěru podlehla o 3 roky starší Magdaleně Mišoňové z týmu Sokol Veltěž. Po dvou druhých místech jí patří stejná příčka i v průběžném pořadí seriálu. V této kategorii IVAR dále reprezentují Nicole Hartychová, která je po dvou úvodních podnicích na 9. místě, Klára Vernerová, které patří 10. příčka  a Kateřina Daňková, která je v Toi Toi Cupu zatím 21.
Mezi staršími žáky se výborně daří  Matěji Stránskému. Také on svedl dva dramatické souboje o stupně vítězů. Z Tábora si odvezl po smolném pádu v závěru závodu 3. a z Jičína 2. místo, přičemž velmi zdatně šlape na paty dosud neporaženému loňskému mistru ČR Matyáši Fialovi. V průběžné pohárové klasifikaci mu patří druhá příčka. Mezi žáky je dále Tomáš Doležal  14., Štěpán Rozsypal 19.,  Vašek Ježek 21. a Vojta Pařík 26. Tým IVARU vede v této kategorii soutěž družstev.
Skvělou podívanou nabídly oba dosavadní závody kadetů. Velkou měrou se o to přičinili i závodníci IVARU. V Táboře i Jičíně svedli dramatický souboj o prvenství boleslavští Tomáš Ježek a Pepa Hladík se svým velkým táborským rivalem Jakubem Ťoupalíkem. V Táboře byl nejúspěšnější a zvítězil Tomáš Ježek, přičemž Pepa Hladík i přes technické potíže vybojoval 3. příčku, v Jičíně si kluci pořadí vyměnili – zvítězil Pepa Hladík a třetí doje Tomáš Ježek. Jakubovi Ťoupalíkovi patřilo vždy 2. místo. Při shodné počtu bodů celé trojice je průběžně v čele poháru Pepa Hladík.  Do elitní desítky průběžného pořadí pronikli i zatím 8. Jakub Daněk a 9. David Šulc, kterého pro změnu zradila technika při závodě v Jičíně. Tomáš Maroul je zatím na 30. místě. Také kadetům patří první místo v průběžném pořadí soutěže družstev.
Velkou premiéru mezi dospělými v kategorii Elite si v Táboře zažila teprve šestnáctiletá Tereza Vaníčková. V nabité konkurenci mezinárodního závodu žen kategorie C1 UCI dokončila na velmi pěkném 19. místě, jako prvními mezi svými vrstevnicemi juniorkami! V Jičíně pak v závodě, který není součásti Toi Toi Cupu obsadila mezi ženami  9. místo.
Toi Toi Cup pokračuje již tuto sobotu 8. října závodem v Mladé Boleslavi – neváhejte tedy a přijďte povzbudit mladé boleslavské cyklisty. Podrobné informace o závodě naleznete zde: www.cyklokros.cz.