Úspěšný vstup do cyklokrosové sezóny

Úspěšný vstup do sezóny
Na pár dnů se objevilo slunce babího léta a v krásném podzimním počasí se konaly první dva závody cyklokrosového seriálu TOI TOI CUP 2017. Ve čtvrtek 28. 9. 2017 proběhl první závod ve Slaném a hned v neděli 1. 10. 2017 pořádalo druhý závod seriálu Veselí nad Lužnicí. Tento druhý závod byl součástí seriálu TOI TOI CUP pouze v mládežnických kategoriích. Závodnice a závodníci IVAR CS – AUTHOR TEAMu si potvrdili, že jejich cyklokrosová příprava pod vedením trenéra Václava Ježka byla skutečně kvalitní a napříč kategoriemi dosáhli velmi pěkných umístění. Tradiční závod ve Slaném byl nejvyšší kategorie C 1, což přilákalo na start závodu početnou zahraniční konkurenci, a to již od mládežnických kategorií. Veselí nad Lužnicí hostilo cyklokrosový závod po několikaleté přestávce a pořadatelské role se zhostilo výsostně, když pořadatelé například umístili na trať kamery, které přenášely divákům záběry na velkoplošnou obrazovku, což rozhodně není obvyklý pořadatelský standard na ostatních závodech seriálu.
Výsledky obou závodů byly v některých kategoriích prakticky totožné a z pohledu IVAR CS – AUTHOR TEAMu lze s potěšením konstatovat, že Kateřina Hladíková (kadetka) získala dvě stříbrné medaile, David Šulc (kadet) vybojoval dvě první místa a v obou závodech ho doprovodil na stupně vítězů vždy bronzový Matěj Stránský. I ostatní závodnice a závodníci dosáhli kvalitního umístění, i když nikoli pódiového. Do první desítky se v aspoň jednom z uvedených závodů závodu umístili: Natálie Klímová (kadetka), Václav Ježek ml. a Štěpán Rozsypal (oba v kategorii starších žáků), Jakub Daněk (kadet), Tomáš Ježek a Josef Hladík (oba v kategorii juniorů).
Závody seriálu TOI TOI CUP bývají již od mládežnických kategorií s mezinárodní účastí a jsou hojně obsazovány. Například v kategorii starších žáků startovalo v uvedených závodech  vždy více než  60 závodníků ! Další závod seriálu se bude konat již nadcházející sobotu 7. 10. 2017 v Jabkenicích.