Úspěšný víkend IVAR CS – AUTHOR teamu

V Jestřebích horách 2014
Jan Strož vybojoval třetí místo v Jestřebích horách
Jestřebí hory zase po roce přivítaly natěšené cyklisty na závodě seriálu Kola pro život. Bezesporu nejhezčí biková trať v Broumovské vrchovině je mezi bikery trochu opomíjená, což je velká škoda, protože takový závod by si jistě zasloužil větší účast. Trasa zahrnující snad všechny povrchy i typy cest byla okořeněná vydatnějším nočním deštěm, který přišel i na závěr hlavního závodu.
Start z Úpického náměstí je charakteristický okamžitým asfaltovým stoupáním, které letos nenabídlo, i možná díky menší konkurenci v elitní kategorii, počáteční drtivé nástupy a tak se čelní skupina oddělila až v další části závodu. Stupňované tempo vydržela jen nejlepší čtveřice, ve které měl IVAR CS – AUTHOR TEAM jedno zastoupení v osobě Jana Strože. Od dvacátého kilometru se vedoucí skupina zúžila na trojici, když nevydržel její nasazení Michal Malík. Bohužel ani Honza Strož nedokázal v technických pasážích udržet krok s dvojicí Pavel Boudný a Jiří Hudeček a do cíle dorazil s mírnou ztrátou na velmi dobrém třetím místě.
O vítězství se vedoucí duo porvalo až v závěrečné pasáži při nájezdu do cílového areálu, kde Boudný drtivým finišem nedal Hudečkovi šanci a po Mladé Boleslavi vyhrál i další závod KPŽ. Tito dva bikeři byli jediní, kteří do cíle dorazili „suchou nohou“, protože ostatním pak průtrž mračen zpestřila nevšední zážitek závěru závodu ve formě provazů vody padající z nebe s kratší vložkou krup.
Chudou účast na pódiu v dospělých kategoriích naštěstí výrazně rozšířili naši junioři. Dominanci týmu junioři předvedli v kategorii dětí 12–13 let, kde v dívčí části jsme obsadili všechny tři pozice a mezi chlapci dvě první místa. Vítězní byli Tomáš Ježek a Klára Vernerová, druhá místa vybojovali Josef Hladík a Martina Jedlánková a třetí místo obsadila Nicole Hartychová. V ostatních kategoriích dominovali Babeta Kolářová (děti do 5 let), Vanda Dlasková (děti 8–9 let) Štěpán Rozsypal a Kateřina Hladíková (oba děti 10–11 let). Druhá místa pak patřila Tomáši Hájkovi (6–7 let) a Adéle Kyselové (děti 10–11 let).

Václav Ježek vítězný na ABB MTB Cupu a Tomáš Jiránek druhý na Pražském duatlonu
Lídr IVAR CS – AUTHOR TEAMu Václav Ježek a další člen týmu Daniel Valášek dal přednost před KPŽ Jizerskému závodu ABB MTB Cup, který startoval předposlední květnovou sobotu v Jablonci nad Nisou. Oba naši bikeři na tomto závodě dominovali, Václav Ježek potvrdil formu z předešlých závodů a s více než minutovým náskokem bez problémů zvítězil, Dan Valášek dokončil závod na skvělém třetím místě za druhým Michalem Bubílkem (Kellys Bike Ranch).
V Pražském areálu Žlutých lázních se ve stejném termínu jako ABB Cup konal terénní duatlonový závod seriálu Xterra, který měl status Mistrovství České Republiky. Na start závodu dvou disciplín v pořadí běh – kolo – běh se postavil i jeden zástupce našeho týmu Tomáš Jiránek a nevedl si vůbec špatně, protože s mírnou ztrátou vybojoval výborné druhé místo.