Úspěšný cyklokrosový víkend

O víkendu 5. a 6. listopadu pokračoval národního cyklokrosový pohár Toi Toi Cup dvěma závody na  nejtěžší trati celého seriálu na Holých Vrších a na nově vytyčeném okruhu v Milovicích. Po oba dny byli  hodně vidět i  mladí závodníci z boleslavské formace IVAR CS – AUTHOR TEAM.
Holé Vrchy
Sobotní program na Holých Vrších již tradičně zahajovala kategorie kadetek. Jako střela vyrazila hned od startu Kateřina Hladíková a usadila se na čele závodu. Na předních pozicích se drželi i Nicola Hartychová a Klára Vernerová.  Špičku závodního pole  postupně opanovala již tradiční  trojice ve složení Hladíková, Mišoňová, Zemanová. V závěru velmi náročného závodu měla nejvíce sil Magdalena Mišoňová, která zvítězila před Hladíkovou a Zemanovou. Nicol Hartychová dokončila na 7. místě, Kateřina Daňková dojela 21. a Klára Vernerová po technických problémech 22.
V závodě starších žáků byli diváci opět svědky souboje dvojice Fiala, Stránský se  slovenským  Matějem Kunštárem. Během závodu se postupně vytvořilo pořadí Fiala, Stránský, Kunštár a vydrželo až do cíle. Matěj Stránský z Ivaru si tak dojel již pro své letošní páté umístění na stupních vítězů. Z dalších borců Ivaru dokončil Tomáš Doležal na 12. místě, Štěpán Rozsypal byl 22. Vojta Pařík 25. a Josef Chloupek 40.
Divácky velmi atraktivní podívanou nabízí letos závody kadetů. Na Holých Vrších šel od stratu do čela David Šulc z týmu Ivaru a své vedení udržel po celý první okruh. V dalším průběhu závodu se na přední příčky posunuli tradiční favorité Ťoupalík, Hník a boleslavský Tomáš Ježek a v tomto pořadí také proťali cílovou pásku. David Šulc dojel na 4. místě, Jakub Daněk byl 14., Pepa Hladík tentokrát závod nemohl dokončit.
Podnik na Holých Vrších byl zároveň Mistrovstvím Středočeského kraje. Závodníci Ivaru si v něm rozdělili celkem 5 medailí, z toho 2 zlaté. V jednotlivých kategoriích vystoupili na stupně vítězů:
Kadetky: 1. Mišoňová (Sokol Veltěž) 2. Hladíková (IVAR CS – AUTHOR Team) 3. Zemanová (Sokol Veltěž),  Starší žáci: 1. Stránský (IVAR CS – AUTHOR Team) 2. Doležal (IVAR CS – AUTHOR Team) 3. Král (Sokol Veltěž) Kadeti: 1. Ježek (IVAR CS – AUTHOR Team) 2. Šulc (IVAR CS – AUTHOR Team) 3. Dudek (Expres CZ - Merida Team Kolín).

Milovice
Hned následující den v neděli 6. listopadu pokračoval národní cyklokrosový pohár mládeže závodem na zbrusu nové trati v Milovicích. Divácky přehledný závodní okruhu plný ostrých zatáček a krátkých výjezdů svědčil mladoboleslavským cyklokrosařům.
V kategorii kadetek měla opět skvělý start Kateřina Hladíková, která se usadila na vedoucí pozici, následována Zemanovou, Hartychovou, Mišoňovou a Novotnou. V nesmírně vyrovnaném průběhu závodu připravily v polovině závěrečného okruhu drobné technické potíže Kačku  Hladíkovou a čelo závodu, přičemž díky velké bojovnosti se Kateřině podařilo prodrat alespoň na třetí pozici v cíli. Nicol Hartychová dokončila na velmi pěkném 5., Klára Vernerová na 7. a Kateřina Daňková na 24. místě.
Závod starších žáků se znovu odehrál  v režii dvojice Fiala,  Stránský, která si na zbytek startovního pole vypracoval velký náskok. V cíli byl nejdříve klatovský Matyáš Fiala, Matěj Stránský obsadil výborné druhé místo. Velmi dobře zajeli i další mladoboleslaváci, když Štěpán Rozsypal dokončil jako 5., Tomáš Doležal jako  7. a Vojta Pařík jako 17. Kluci si vyrovnali nebo překročili svá letošní dosavadní výsledková maxima. Pepa Chloupek obsadil 41. místo.
Již před závodem kadetů označovali mnozí komentátoři, trenéři i diváci tuto kategorii jako nejnapínavější v pohárovém mládežnickém programu. Milovický závod tento názor plně potvrdil! Od první zatáčky vyrazil do čela David Šulc a pomalu svůj náskok navyšoval až na 10 s. Stíhat se ho vydali táborský Ťoupalík a týmový kolega Tomáš Ježek. Závod se odehrával ve strhujícím tempu. Po taktickém výkonu obou jezdců Ivaru se vedoucí trojice před závěrečným okruhem spojila, s odstupem 15 sekund následoval Jakub Hník za stáje Merida Mapei Kaňkovský. Jakub Daněk a Pepa Hladík bojovali mezi 10. a 15. místem. Do cílové rovinky vletěl jako první Ťoupalík následován Ježkem a Šulcem. V nesmírně dramatickém na ostří nože vedeném spurtu byl o něco rychlejší Tomáš Ježek a dokázal tak těsně zvítězit před Jakubem Ťoupalíkem!  David Šulc si dojel pro 3. místo – své letošní první umístění na stupních vítězů. Jakub Daněk dokončil jako 11., Pepa Hladík na 16. místě.
Seriál Toi Toi Cup pokračuje hned tento týden 12. listopadu na trati v Kolíně.