Tři cyklokrosové medaile z Trutnova

Trutnov 2015
V soboru se sešel skoro kompletní  IVAR CS – AUTHOR TEAM na již 5. závodě cyklokrosového Toi Toi Cupu v Trutnově. Že jsme blízko Krkonoš a možná i nástupu zimy, bylo jasné při pohledu na bíle omrzlé louky s vymlíkovanou tratí i teploměr hlásící příjemné 3 stupně. Sluníčko se záhy postaralo o roztopení námrazy, což posunulo stupeň klouzavosti trati o nějaký ten "level" výše. Jako první vyrazily do boje se třemi okruhy holky, kluci pouhou minutu za nimi. Již v polovině prvního kola byly holky dojety  a začalo proplétání kluků vpřed. Na kluzké trati se to ne vždy obešlo bez kolizí a závodníci v několika případech atakovali nejen zem, ale i kolíky značení trati. V tomto, z počátku nepřehledném závodě, si jednoznačným způsobem dojela pro zlatou placku Tereza Vaníčková. Kristýna Zemanová soustředěným výkonem uhájila před dotírající konkurencí 2. místo. Kačka Hladíková si dojela pro své prozatím letošní nejlepší 6. místo a Nicole Hartychová s Katkou Daňkovou braly po standardním výkonu 9. a 16. místo.
Mezi kluky David Šulc dokonce v závěru bojoval o zlatou placku, nakonec  z toho bylo o pár vteřin výborné 2. místo. Matěj Stránský neudržel vedoucí skupinu a osamoceně si dojel pro 6. místo, za ním Kuba Daněk pro 7. místo a  Tomáš Maroul pro 12. místo. Naši nejmladší,  Štěpán Rozsypal a Tomáš Doležal, figurují ve výsledcích na 25. a 28. místě. V týmech si holky i kluci upevnili průběžné vedení.
Kadetům se tentokrát příliš nedařilo a svorně si dojeli pro svá zatím nejméně bodovaná umístění – Tomáš Ježek 9. a Pepa Hladík 21. V družstvech si drží průběžně 3. pozici z 25. klasifikovaných týmů.