Tereza Vaníčková vítězkou v Hlinsku

Na druhý závod cyklokrosového Toi Toi Cupu v Hlinsku odjížděla větší část IVAR CS – AUTHOR TEAMu již v pátek s očekáváním, jak bude obávaná "horská" trať letos vypadat. Překvapila nás zcela suchá úvodní část louky, kde loni zažívali děti v hlubokém bahně krušné chvilky.  Páteční  trénink jsme pak věnovali  načítání skvěle připravené trati a tak děcka mohla jít spát s klidným svědomím, že přípravě na zítřejší závod věnovala maximum.
V sobotu se Hlinsko probudilo do velmi větrného počasí, kdy vichr kácel i ocelové plůtky kolem trati. Na úvod startující děvčata tak v prvním kole na louce v boji s větrem předvedla nevídanou jízdu v "balíku". To se nelíbilo Tereze Vaníčkové, která začala pracovat na špici a první skupinka se začala rychle ztenčovat. Ve druhém kole urvala ostatní holky v technickém výjezdu a dojela si pro své první letošní zlato. Nenápadně  jedoucí Kristýna Zemanová vybojovala neuvěřitelné 2. místo, Kačka Hladíková po standardním skvělém výkonu 7. místo. Nikola Hartychová se tentokát vyvarovala kolizí se soupeřkami a bylo z toho 9. místo. Katka Daňková si dojela pro 16. místo. V průběžném pořadí jednotlivců máme 3 místa v první desítce. Jako tým holky závod vyhrály  a v průběžném pořadí se posunuly na 1. místo s náskokem 8mi bodů.
Jako druzí startující kluci do toho šli o poznání ostřeji a po pár minutách se začali proplétat mezi pomalejšími kadetkami. David Šulc, vybaven nově vodítkem řetězu, uhlídal svůj řetěz na převodnících a prokličkoval mezi holkami do cíle na výborném 3. místě. Zatím životní výkon předvedl Matěj Stránský, když se po slabším začátku postupně probojoval až na výsledné 5.místo.  Kuba Daněk si od minula polepšil o jedno místo a skončil 7. Tomáši Maroulovi nevyšel jeho raketový start a v cíli to bylo 11. místo. Štěpán Rozsypal se s tratí seznámil 16. místem, Tomáš Doležal dojel 32. V průběžném pořadí jednotlivců máme 4 místa v první desítce. Jako tým kluci upevnili své vedení v poháru a vedou již s náskokem 45 bodů.
Kadetům již rozhodčí naordinovali 5 kol, ve kterých se pořadí neustále přelévalo. V závodě došlo bohužel i na práci zdravotníků po pádu jednoho závodníka v obtížném sjezdu. Problémy i pády se naštěstí vyhnuly Tomáši Ježkovi, který v cíli slavil na 6. místě. Pepa Hladík po menších technických problémech v polovině závodu dojel na 13. místě a oba si tak vylepšili umístění z minulého závodu. V družstvech klukům patří 4. místo.