Tereza Vaníčková třetí v závodě ČP XC Teplice

Tereza Vaníčková
Úvodní závod letošního Českého poháru v cross country letos zavítal do Teplic a díky zařazení do kategorie C1 byl v elitních kategoriích velmi dobře obsazený. Celkový počet se nakonec zastavil na hodnotě 427 bikerů a bikerek z deseti zemí ve všech kategoriích, což je oproti loňským ročníkům úctyhodné číslo. Na startu nemohli chybět ani zástupci IVAR CS – AUTHOR TEAMu, a to nejen mezi elitními jezdci, ale i mezi juniory.
Obrovskou radost našemu týmu udělali výbornými výsledky naši junioři, pro které je pohár v cross country letos premiérou. Tereza Vaníčková se ve svém prvním klání dokonce probojovala třetím místem až na pódium v žákovské kategorii.
A to nebyl zdaleka jediný úspěch, protože na šestém místě dojela Kristýna Zemanová, sedmá pak byla Klára Vernerová, šestnáctá Martina Jedlánková a dvacátá sedmá Nicole Hartychová. Tomáš Ježek, Josef Hladík a Tomáš Maroul si ve stejné věkové kategorii mezi chlapci také nevedli vůbec špatně, Tomáš dokončil závod na 14. pozici, Pepa dorazil do cíle na 20. místě a Tomáč na 34. místě z 60-ti závoidníků. Poslední zástupkyně juniorského týmu Elisabeth Ungermanová a Dominika Kubátová vybojovaly v kategorii Kadetky velmi dobré 15. a 19. místo.
Odpoledne se na start postavili vedle olympijského vítěze Jaroslava Kulhavého i tři „eliťáci“ našeho týmu Václav Ježek, Jan Strož a Martin Řehák. Kluci si s prvních kolech nevedli vůbec špatně, Venca Ježek i Honza Strož se pohybovali těsně za první desítkou, ale postupem času přeci jen začaly převažovat větší zkušenosti jejich konkurence s touto disciplínou a oba naši borci začali své pozice ztrácet. Honza Strož do cíle dorazil na 32. místě, Martin Řehák dojel na 53. místě a Venca Ježek musel dokonce dvě kola před cílem odstoupit kvůli defektu.