KPŽ - Šumavský MTB maraton

Na startu Šumavského MTB maratonu
V sobotu se ALPINE PRO – AUTHOR team vydal na již desátý díl seriálu KPŽ – Šumavský MTB maraton. Na startu závodu se sešla téměř tisícovka závodníků, které hned po startu čekal výjezd na Zadov a v něm čtyři prémie. Hlavní prémii na stadionu vyhrál Venca Ježek, který se s Robertem Novotným odpoutal od ostatních a 10 km si drželi mírný náskok. Poté byli dojeti Janem Hruškou a v trojici dojeli až pod můstky, kde je čekal poslední kopec do cíle. V něm nastoupil Venca Ježek, který si s přehledem dojel pro vítězství před Hruškou a Novotným. Skvělý závod zajel i František Klouček, který dojel na výborném 5. místě celkově a druhý v kategorii M19.
Na bednu ještě vystoupili bronzoví Tomáš Jiránek (M30) a Stanislav Hájek (M60+). Smůlu měli Standa Hejduk, který při dojíždění vedoucí skupiny spadl ve sjezdu a skončil v péči doktorů, a Michal Plesník s defektem zadního kola.
Výsledky ostatních: 19. Martin Řehák (8. v kat. M19), 21. Michal Plesník (9. M19), 22. Jan Matějka (5. M30), 32. Dalibor Kopáč (11. M19), 43. Vlastimil Hájek (13. M30). Na Zadově startovali i tři naši junioři. Vojta Pařík a Kačka Hladíková zvítězili v kategorii 6–7 let, Pepa Hladík dojel druhý v kategorii 10–11 let. / foto