Šumavský MTB maraton

Lyžařský areál Zadov byl o posledním červencovém víkendu dějištěm dalšího závodu horských kol série Kola pro život. Oproti předchozím ročníkům připravili organizátoři pouze jednu trať, která měřila 60 kilometrů. Celá trasa vedoucí národním parkem určitě seděla bikerům, kteří preferují technicky nenáročné cesty s kopcovitým profilem. Náš Alpine Pro – Author Team vyrážel na Šumavu s velkými ambicemi, které potvrdil pouze lídr týmu Václav Ježek. Start závodu byl situován tradičně na parkoviště areálu Kobyla, ze kterého na závodníky čekal výživný kopec s délkou přes dva kilometry do cílového areálu závodu. V tomto stoupání byly vypsány hned tři prémie, kde v prvních dvou dominoval úřadující republikový mistr v cross country Pavel Boudný (Česká spořitelna – Specialized MTB team).
Třetí nejlépe hodnocenou prémii umístěnou v cílovém areálu pak vybojoval Venca Ježek. Na čele se postupem času vykrystalizovala vedoucí skupina pěti lidí, která pohromadě projela Vimperkem označujícím zhruba polovinu tratě. Z Vimperka zpět na Zadov čekala bikery táhlá stoupání s několika krátkými sjezdy. Výživná část trati zredukovala čelo závodu na čtveřici, ve které nechyběl Venca Ježek. Rozhodovalo se v podstatě až v závěrečných pasážích, kde ukázal velkou sílu Pavel Boudný, který až v areálu udolal Petra Dlaska (Madeta Fitness / Specialized) a zvítězil. S mírnou ztrátou dorazil do cíle třetí Venca Ježek, který opět potvrdil velmi dobrou formu. Bohužel se nedařilo naším nadějím v kategorii Muži 19-29 let, kde Jan Strož po pádu ze závodu odstoupil a František Klouček po technických problémech dojel do cíle až na 33. místě. Těsně za pódiovým umístění v kategorii Muži 40-49 let pak dokončil závod Ivo Netík. Věřme, že další závod v Liberci bude výsledkově veselejší. Kompletní výsledkový servis najdete na http://www.kolopro.cz/.