Stříbro a dva bronzy z MČR v cyklokrosu

Kolín 2017
V sobotu 9.12. se konal další závod cyklokrosového seriálu TOI TOI CUP, který byl zároveň mistrovstvím ČR pro mládežnické kategorie. Trasa závodu začínala a končila na Atletickém stadionu M. Tučka v Kolíně – Borkách. Dále vedla přilehlými silnicemi, lesními cestami a nechyběla tradiční dlouhá písčitá pasáž před vjezdem zpět na stadion nebo umělé překážky přímo na stadionu. Kromě uvedených dvou technických částí nebyla trať příliš technicky náročná. Dlouhé rovinaté pasáže vyhovovaly zejména závodníkům, kteří se během letní sezóny specializují na silniční závody. IVAR CS – AUTHOR TEAM se v letní sezóně zaměřuje na závody horských kol a silniční závody pojímá spíše doplňkově, ale v sobotu v Kolíně závodnice a závodníci týmu předvedli bojovné výkony a na republikovém šampionátu získali celkem tři medaile.
V kategorii kadetek byla jen těsně druhá Kateřina Hladíková, která však považovala výsledek za velký úspěch, neboť v týdnu před závodem byla nemocná a nebylo jisté, zda do závodu vůbec nastoupí. Vzhledem ke skutečnosti, že se jednalo o poslední závod pro mládežnické kategorie, uzavřelo se též celkové pořadí jednotlivců a týmů v seriálu. Kateřina Hladíková byla po konečném součtu bodů druhá i v celkovém pořadí. V seriálu osmá, ale v mistrovském závodu dokonce pátá byla Natálie Klímová. Rovněž další dvě teprve začínající kadetky z týmu dosáhly na bodovaná umístění. Adéla Rozsypalová dojela 24. a celkově byla 36., Barbora Rajnochová se umístila na 29. místě a celkově byla 42. V soutěži týmů skončily kadetky celkově druhé, když na tuto příčku poskočily z třetího místa díky vynikajícím výkonům v Kolíně.
V žácích naladil formu na mistrovský závod nejlépe Adam Bernát, který dojel 8. a celkově skončil na 17. místě.  Další dva závodníci Štěpán Rozsypal a Václav Ježek jsou spíše technici, než siloví silničáři, ale v závodu nechali vše. Štěpán dojel 10., Véna 18. a v celkovém pořadí skončili na 7. resp. 9. místě. Mistrovský závod si nenechali ujít ani věkově výrazně mladší žáci a svůj první velký cyklokrosový závod dokončili takto: Eliáš Hofman 54., Zdeněk Hradiský 57. a Matěj Havelka 62. Kluci předváděli vyrovnané výkony na vysoké úrovni celou sezónu a právem jim náleží celkové druhé místo v soutěži týmů.
Obdobně jako Kateřina Hladíková v kadetkách se musel i kadet David Šulc potýkat v týdnu před závodem se zdravotními problémy, které jej v podstatě vyřadily z boje o mistrovský titul. Za daných podmínek je zisk bronzové medaile velkým úspěchem. Celkově skončil David jen těsně na druhém místě. Velmi podařenou sezónu měli i další kadeti z týmu. Matěj Stránský získal během sezóny několik pódiových umístění. V Kolíně dojel v nabité konkurenci na 5. pozici a v celkovém pořadí byl 3. Jakub Daněk dojel jen dvě místa za Matějem na solidním 7. místě a v celkovém součtu bodů za devět závodů z celkových jedenácti mu patří 6. místo. Další kadeti z IVAR CS – AUTHOR TEAMu dojeli v Kolíně v tomto pořadí s tím, že v závorce je i jejich pořadí v seriálu : Daniel Sporysch 15. (17.), Tomáš Doležal 16. (13.) a Ondřej Jeřábek 19. (20.). Za velký úspěch lze považovat i celkové první místo kadetů v soutěži týmů.
Na start závodu juniorů se z týmu postavili tři borci. Vzhledem k účasti Tomáše Kopeckého z ACROG Balen BC, nepochybně aktuálně nejlepšího českého juniora, který byl například druhý na nedávném mistrovský Evropy v Táboře, bylo zřejmé, že se boj povede zejména o dvě zbývající pódiová umístění. Tomáši Ježkovi, jezdícímu v kategorii teprve prvním rokem, se podařilo získat bronzové umístění, čímž završil výborné výsledky v seriálu a celkově skončil v seriálu na druhém místě. Další junioři Josef Hladík a Bruno Stoček dokončili mistrovský závod na 13. resp. 22. místě a celkově skončili v seriálu na 7. a 19. místě. I díky jejich výborným výkonům v průběhu celé sezóny skončili junioři na celkovém druhém místě v soutěži týmů.
V sobotu 13.1. 2018 se v Mladé Boleslavi pojede MČR v cyklokrosu v kategoriích muži elite, muži U23 a ženy elitě.  Pro tyto kategorie byl proto sobotní kolínský závod předposledním závodem seriálu. Stále se zlepšující Klára Vernerová dojela v mezinárodní konkurenci na výborném 14. místě a mistrovský závod jí čeká v lednu.