Saganománie na Teplickém poháru

IVARCS-AUTHOR TEAM a Petr Sagan
V sobotu 30. 4. se konal druhý závod Českého poháru MTB v Teplicích. Svoji účast na tomto závodě nahlásil jeden ze současných nejlepších cyklistů na světě Peter Sagan, který tak do Teplic nalákal tisíce diváků! Už při pátečním rozjíždění s ním IVAR CS – AUTHOR TEAM stihl pár fotek a Tomáš Ježek rozhovor do televize o tom, jak spolu najížděli trasu závodu.
Povzbuzeni Saganovou účastí předvedli závodníci skvělé výkony a výsledky, když IVARCS-AUTHOR TEAM získal dvě zlaté a dvě stříbrné medaile a upevnil si průběžné vedení v soutěži týmů. Závod zahájili v 9h mladší žáci následováni mladšími žákyněmi. Kluci se v cíli seřadili pěkně za sebou, když Štěpán Rozsypal dojel na 4. místě, Vojta Pařík 5. a Venda Ježek 6. Závod ml. žákyň už přinesl první medaili, když své první pohárové zlato brala Kačka Hladíková. Adélka Kyselová dojela na 5. místě. V kategorii starších žáků a žákyň přibyla další zlatá medaile a to zásluhou Davida Šulce. Jakub Daněk dojel 13., Matěj Stránský 14., Tomáš Maroul 20. a Tomáš Doležal 30.
V st. žákyních přidala stříbro Kristýna Zemanová, 14. dojela Kateřina Daňková a 20. Martina Jedlánková. V kadetkách předvedla Tereza Vaníčková další úspěšný boj o medaile a získala bronz, Klára Vernerová vybojovala 10. místo. Kadeti Tomáš Ježek a Josef Hladík zajeli 14. a 18. místo.