Priessnitzova padesátka České spořitelny

Priessnitzova padesátka
O prvním zářijovém víkendu navštívil seriál Kolo pro život Jeseníky. Tradiční Priessnitzova padesátka doznala letos mírných úprav. Trať organizátoři zkrátili oproti loňsku na 52 kilometrů a snížili převýšení zhruba na 1100 metrů. V pravé poledne na Masarykově náměstí v Jeseníku byl závod odstartován výstřelem z děla místních gardistů. Krásné počasí a lehčí suchá trať daly tušit, že se pojede hodně rychle.
Po zaváděcí části městem se trasa odklonila na první asfaltové stoupání, po kterém následovala šotolinová rovina. Zde se ze startovního pole postupně oddělilo zhruba 15 závodníků. Po rovince a mírném sjezdu čekalo na bikery druhé asfaltové stoupání, kde se oddělila šestitičlenná skupina, ve které nemohl chybět ani Václav Ježek z našeho AlpinePro – Author Teamu. Trať v dalších fázích nabízela celou řadu zajímavých výjezdů, kamenitých sjezdů a technických lesních úseků.
Čelní skupina netaktizovala, a proto se jelo opravdu naplno. Nejvíce sil měl evidentně Kristián Hynek (Česká spořitelna – Specialized MTB team), který zhruba v polovině závodu rozjel takové tempo, kterému nikdo další nestačil. Sólo jízdou si pak Kristián dojel pro vítězství. O další pozice se ale bojovalo prakticky až do cílové rovinky, kde si pro druhé místo dojel Ondřej Fojtík (oba Nissan Dolák) před Pavlem Boudným (Česká spořitelna – Specialized MTB team). Na pěkném, i když trochu nevděčném, čtvrtém místě dojel Venca Ježek.
Parádního výsledku dosáhl náš Michal Plesník, který těsně vyhrál svoji kategorii Muži 19-29 let (celkově velmi solidní 9. místo). Další pěkné čtvrté místo, tentokráte v kategorii Muži 30–39 let, zajel Jan Matějka (celkově 19. místo).
Výsledky ostatních našich jezdců: 18. Jan Strož (6. v kategorii Muži 19–29 let), 29. Martin Turner (8. Muži 30–39 let), 31. Stanislav Hejduk (10. Muži Elite), 32. Martin Řehák (10. v kategorii Muži 19–29 let), 55. Tomáš Jiránek (16. Muži 30–39 let), 60. Miloslav Voborník (17. Muži 30–39 let), 83. Jan Boubín (26. Muži 19–29 let), 158. Štěpán Pleskač (54. Muži 30–39 let), 288. Stanislav Hájek (6. Muži nad 60 let). / foto