Orlík Tour Kooperativy

Orlík Tour Kooperativy 2012
Vltavská přehrada Orlík byla dějištěm dalšího závodu seriálu Kolo pro život. Nabitá startovní listina nabízela divákům parádní podívanou i díky překážkám z klád přímo v areálu závodu. Dvouokruhová hlavní trasa typická neustálými krátkými stoupáními a technickými sjezdy byla i po několika přeháňkách suchá a poměrně rychlá. Bikeři našeho Alpine Pro – Author Teamu byli úspěšní především v kategorii Muži 19-29 let, kde obsadili první tři místa.
Počáteční asfaltový úsek a především první krátká stoupání po štěrkových a lesních cestách se vyznačoval narůstajícím tempem pelotonu, kde si většina závodníků poprvé sáhlo hluboko do zásob svých sil. Úvodní část prvního kola byla fyzicky náročná, a i proto se poměrně záhy začali tvořit menší skupiny. Již v prvním okruhu se na čele vytvořila čtyřčlenná skupina, kde bohužel nebyl nikdo z našeho týmu.
Náskok první skupiny se podařilo zlikvidovat pronásledovatelům v čele s Vencou Ježkem ještě před prvním příjezdem do areálu závodu. Krátce po výjezdu z areálu se ale vedoucímu kvartetu podařilo opět poodjet a dokonce udržet náskok až do cílové části. Po průjezdu pláže pak v této čtyřce nastoupil Pavel Boudný (Česká spořitelna – Specialized MTB team) a dojel si pro celkové vítězství před svým stájovým kolegou Kristiánem Hynkem a Janem Hruškou (Toyota Dolák MTB). V cílovém spurtu pak těsně prohrál Venca Ježek s Petrem Dlaskem (Madeta Fitness / Specialized) a do cíle dorazil na celkovém šestém místě. Zato naši kluci v kategorii Muži 19-29 let si vedli opravdu výborně, protože obsadili všechny tři místa na stupních vítězů. Z vítězství se radoval Honza Strož, na druhém místě dojel František Klouček a třetí místo obsadil Martin Splítek. Na pódiu se naše barvy objevili ještě v kategorii Muži 40-49 let, když Ivo Netík vybojoval velmi slušné třetí místo.