Olomoucká padesátka České spořitelny

již v cíli...
V Dolanech u Olomouce se 21. 5. 2011 konal třetí podnik Kola pro život Olomoucká padesátka. Na startu se sešel solidní počet 650-ti závodníků. Krásné počasí posledních dní připravilo pro účastníky suchou a rychlou trať, což potvrdily i dosažené časy v cíly. Pomyslné startovní pistole se v pravé poledne ujal cyklokrosový mistr světa Zdeněk Štybar.
Při neúčasti většiny elitních jezdců, kteří dali přednost mistrovskému závodu v Mostě, byl hlavním favoritem Jan Hruška (Nissan Dolák). Ten se také hned od začátku staral o tempo závodu a již v úvodní pasáži se snažil čelo startovního pole roztrhat. Jeho první nástup před motokrosovou tratí ještě zachytili dva bikeři našeho Alpine Pro – Author Teamu Jan Strož a František Klouček.
Ti však tempo Honzy Hrušky dlouho nevydrželi a byli následně pohlceni skupinou, která stíhala uprchlíky. V ní se pohyboval i Michal Plesník, další naše teamová naděje na dobrý výsledek. V polovině trati čekal na závodníky brod a za ním asi pěti kilometrové stoupání, jehož první část byla přímo vražedná. V tomto úseku ze skupiny poodjela dvojice jezdců teamu KC Kooperativa, která se vydala pronásledovat vedoucího Hrušku. Ten se ale dojet nenechal, naopak svůj odstup stále navyšoval a do cíle dojel jako první s náskokem dvou minut. O druhé a třetí místo svedli na cílové pásce tvrdý souboj Lukáš Sáblík a Jan Nesvadba (oba KC Kooperativa). Na výborném čtvrtém místě pak dojel náš Michal Plesník, který s přehledem vyhrál i svoji kategorii (Muži 19-29 let). Svoji kategorii (Muži nad 60 let) také suverénně vyhrál Petr Krupička (Alpine Pro – Author Team). Výsledky našich ostatních jezdců – 9. František Klouček, 11. Jan Strož a 25. Martin Turner. / foto