Letošní Odry patřily IVAR CS – AUTHOR TEAMu

Odry patřily Ivar CS – Author teamu
Bikerská sezóna finišuje a v Odrách se tento víkend loučil již patnáctý ročník seriálu Kola pro život. Posledním závodem KPŽ je tradičně Oderská Mlýnice, oblíbená trať známá především asfaltovým stoupáním na Mlýnici se spoustou fanoušků tvořících neuvěřitelný kotel srovnatelný s atmosférou na věhlasných silničních závodech. Našemu týmu se závěr seriálu povedl na výbornou, první a třetí místo absolutně a vítězství v jedné z hobby kategorií v nabité konkurenci hovoří za vše. Startovní výstřel půl hodiny před polednem doslova vyhnal všechny bikery na krásnou rozmanitou trať okořeněnou nočním deštěm. Naši borci Jan Strož a Václav Ježek se už od začátku přičinili o to, že se poměrně brzy oddělila na čele menší skupina, která pospolu vydržela do stoupání na Mlýnici načínající druhou polovinu závodu. Bouřlivá atmosféra v prudkém mlýnickém výjezdu vyburcovala Honzu Strože k vysokému tempu a spolu s Kristiánem Hynkem, vítězem letošního Cape Epic, dokázali své protivníky odpárat.
Tito dva pak s přibývajícími kilometry navyšovali svůj náskok a schylovalo se tedy k závěrečnému souboji v cílovém areálu závodu. K němu také došlo a drtivým finišem si pro své druhé letošní v KPŽ dojel Jan Strož a odčinil tak neúspěch z maratonského mistrovství ČR z minulého týdne. S tříminutovou ztrátou se do posledních metrů přiřítila trojice pronásledovatelů s Václavem Ježkem, který si se svými soupeři hravě poradil a dospurtoval si pro celkové třetí místo. Tento výsledek Vencovi podle neoficiálních výsledků zřejmě pomohl k třetímu místu celkové klasifikace letošního ročníku KPŽ. Nejvyšší stupínek na stupních vítězů patřil našemu týmu ještě v kategorii Muži 40-49 let díky Tomáši Jiránkovi, který stvrdil své celkové vítězství v této věkové kategorii.
Nejen dospělí ale i junioři si v Odrách vedli skvěle. Své kategorie ovládli Václav Ježek ml. (děti 8-9 let) a Kateřina Hladíková před druhou Adélou Kyselovou (obě děti 10-11 let).

Parádní představení našich juniorů v Lošticích
Poslední zářijový víkend byl zároveň prvním závodním víkendem cyklokrosovým. Letos cyklokrosový pohár Toi Toi Cup byl zahájen v Lošticích a stal se nečekaným představením našich juniorů. V kategorii starších žáků se skvěle uvedl Tomáš Ježek, který v posledním kole se ze čtvrté pozice probojoval až na první místo a to uhájil až na cílovou pásku. Páté místo v této kategorii vybojoval Josef Hladík, na 12. místě závod dokončil Jakub Daněk, na 19. místě byl Matěj Stránský a 29. místo vybojoval Tomáš Maroul. Mezi kadetkami to byla vysloveně dominance našeho týmu, druhé místo patřilo Tereze Vaníčkové, před třetí Klárou Vernerovou a čtvrtou Kristýnou Zemanovou, na 8. pozici pak dokončila závod Nicole Hartychová a na 10. místě Martina Jedlánková. V pořadí družstev v obou zmíněných kategoriích náš tým drží se slušným náskokem průběžné vedení. Jen tak dál!