Oderská mlýnice České spořitelny

Stupně vítězů
Finálový závod seriálu Kolo pro život se konal v sobotu 24. 9. 2011 na tradičním místě v Klokočůvce u Oder. Závod je charakteristický především úžasnou diváckou kulisou na prudkém asfaltovém stoupání na vrch Mlýnice. Atmosféra tohoto úseku lze určitě srovnávat s horskými etapami výrazně slavnějších závodů. Náš AlpinePro – Author Team vyrazil do Oder oslaben o lídra Václava Ježka a dalšího člena A-týmu Tomáše Jiránka. Cíl ostatních našich bikerů byl jasný, a to udržení druhého místa v týmové soutěži Team Prestige Trophy.
V Odrách panovalo babí léto, i proto byla trať závodu suchá a rychlá. První kilometry vedly po šotolinové cestě, kde se cyklisté pomalu zahřívali na první testovací stoupání, které peloton začalo postupně dělit. Vpředu se utvořila zhruba 15 členná skupina, kde nechyběli všichni favorité spolu s našimi jezdci Standou Hejdukem, Michalem Plesníkem, Janem Strožem a Františkem Kloučkem. Tempo nepolevovalo, proto se postupně čelo závodu začalo redukovat.
Do zmiňovaného stoupání na vrch Mlýnice, kde byla vypsána i horská prémie, bojovalo o čelní pozice již zhruba šest jezdců. Diváci svým povzbuzováním donutili závodníky se doslova vyždímat ze všech sil a ti svými výkony poděkovali za skvělou atmosféru na trati. Druhá polovina závodu byla velkým představením Pavla Boudného (Česká spořitelna - Specialized MTB team), který nejprve výrazně ztratil ve výjezdu na Mlýnici, pak ale začal mohutně dotahovat a nakonec s přehledem zvítězil před Janem Hruškou a Ondřejem Fojtíkem (oba Nissan Dolák). Tímto vítězstvím si Pavel Boudný zajistil celkové první místo v KPŽ. Úspěšné udržení našeho druhého místa v týmové soutěži se zasloužili především Michal Plesník a Jan Strož, kteří odsadili druhé a třetí místo v kategorii Muži 19–29 let. Jejich skvělý výsledek ještě podpořil Standa Hejduk svým celkovým šestým místem (6. v kat. Muži Elite). Na stupních vítězů hlavní tati jsme měli ještě jedno zastoupení, a to v kategorii Ženy 30–39 let, kde výborné třetí místo obsadila Jana Hladíková.
Prvenství našemu týmu však v Odrách neuniklo. Zasloužila se o něj nová posila Eva Kratochvílová, která vyhrála ženskou kategorii kratší Fitness jízdy.
Výsledky ostatních našich jezdců: 25. Dalibor Kopáč (10. v kategorii Muži 19–29 let), 31. František Klouček (13. v kategorii Muži 19–29 let), 34. Jan Matějka (9. Muži 30–39 let), 35. Martin Turner (10. Muži 30–39 let), 79. Miloslav Voborník (27. Muži 30–39 let), 101. Jan Boubín (30. Muži 19–29 let), 162. Václav Hrbek (61. Muži 30–39 let), 272. David Chmelař (102. Muži 30–39 let), 390. Stanislav Hájek (6. Muži nad 60 let). / foto