Nova Author Cup 2011

Tradiční tečkou naší bikové sezóny byl závod Nova Author Cup. Dějiště závodu Jizerské hory připravily pro závodníky opravdu zajímavé cyklistické počasí. Na více než tři tisícovky bikerů čekalo na startu v Josefově dole pěkné přivítání v podobě parádního počasí. Déšť a teplota lehce nad nulou moc usměvavých tváří mezi startujícími nenabídly. I přes tyto nepříznivé podmínky přijel náš AlpinePro – Author Team na závod takřka v kompletní sestavě.
Trať dlouhá 63 kilometrů jako tradičně začala po startu a průjezdu městem stoupat po asfaltu směrem na Hrabětice. Snahou všech startujících bylo co nejvíce se zahřát, i proto tempo úvodu závodu bylo až vražedné. Do příjezdu k Josefodolské nádrže se na čele vykrystalizovala devítičlenná skupina, ve které nechyběl lídr našeho týmu Václav Ježek. Nahoře na hřebenu čekalo na závodníky další milé překvapení, kde se k občasnému dešti přidal silný vítr a sníh. Už tak promáčená těla všech zarputilých bikerů dostávala pořádně zabrat, protože tyto pasáže byly spíše rovinaté nebo z kopce, což nedávalo mnoho příležitostí se zahřát.
Čelní skupina se postupem času zredukovala na sedm jezdců, kteří spolu dojeli až na stadion v Bedřichově. Ze stadionu se začalo opět stoupat, čehož využili Kristián Hynek (Česká spořitelna - Specialized MTB team) a Robert Novotný (Sweep cycling), kteří skupině poodjeli a náskok si udrželi až do konce. Z vítězství se nakonec radoval prvně jmenovaný Kristián Hynek. Za touto dvojicí se však rozpoutal tuhý boj o třetí místo gradující až do cílového prostoru, ve kterém figuroval i náš Venca Ježek. Ten k závěru závodu řekl: „Do posledního sjezdu jsem se snažil najet tak, abych na cílovou louku přijel první, což se mi povedlo a pak už jsem si to celkové třetí místo pohlídal.“
Součástí závodu byla i týmová soutěž, kterou vyhrál Sweep cycling před PSK Whirpool Author a naším AlpinePro – Author Teamem ve složení Venca Ježek, Standa Hejduk, Jan Strož, František Klouček a hostující Ondřej Fojtík.
Výsledky ostatních našich borců: 12. Stanislav Hejduk, 13. František Klouček, 18. Jan Strož, 31. Dalibor Kopáč, 37. Jan Matějka, 50. Jan Boubín, 56. Martin Turner, 104. Ladislav Šulc, 411. Jaroslav Rys (tandem).