Mladá Boleslav Tour Škoda Auto

V sobotu 14. května 2011 proběhl druhý podnik seriálu Kolo pro život v Mladé Boleslavi. Závod pořádaný naším AlpinePro – Author teamem se opravdu vydařil. Pěkná trať, krásné počasí i zajímavý doprovodný program zpříjemnily sobotní den všem účastníkům. To vše podpořili bikeři našeho teamu, kteří byli v závodě opravdu vidět.
Slavnostní start se v pravé poledne uskutečnil u Zákaznického centra Škoda Auto, kde se sešla více než tisícovka odhodlaných účastníků závodu. Odtud závodníky doprovodil soutěžní speciál Škoda Fabia Super 2000 pilotovaný Juho Hänninenem až do místa ostrého startu, který se nacházel v areálu Krásná Louka. Trasa pak dále pokračovala do Čejetic, kde na vrcholu úvodního asfaltového stoupání čekala bikery vrchařská prémie, kterou vyhrál Petr Benčík (PSK Whirlpool). Po následném sjezdu z Dalovic přišly na řadu konečně technické pasáže. Ve stoupání do Hrdlořez se začalo startovní pole postupně dělit.
Na čele závodu se utvořila zhruba 15-ti členná skupina, která se postupem času stále zmenšovala. V lesním úseku za Novou Vsí se odpoutalo pět jezdců, mezi kterými nechyběly ani naše barvy, a to dokonce ve dvojnásobném zastoupení. Vedle Václava Ježka na čele bojoval ještě Stanislav Hejduk, který obléká v letošním roce náš teamový dres. Za občerstvovací stanicí pak čekala na závodníky druhá prémie, tentokráte rychlostní, kterou vyhrál Václav Ježek. Vedoucí skupina ve stejném složení dorazila až do stoupání pod Dalovicemi, kde se pokusil zaútočit Pavel Boudný (Česká spořitelna - Specialized MTB team). Na jeho nástup však nedokázal nikdo zareagovat, a tak si Pavel Boudný v pohodě dojel pro vítězství s náskokem necelé jedné minuty. O druhé místo se ale bojovalo až do cílové roviny, kde ve strhujícím finiši porazil doslova o milimetry Venca Ježek Jana Hrušku (Nissan Dolák). Na výborném pátém místě pak dojel Standa Hejduk.
Parádními výsledky se blýskli i další závodníci AlpinePro – Author teamu Michal Plesník a Petr Krupička. Michal Plesník vyhrál svou kategorii (Muži 19-29 let) až v cílové rovince, kde si pohlídal své vítězství před dotírajícím Davidem Kníže (Nissan Dolák). Petr Krupička potvrdil svoji dosavadní formu a s velkým náskokem ovládl nejprestižnější kategorii Muži nad 60 let. Stupně vítězů v kategorii Muži 30-39 let doplnil na výborném třetím místě Jan Matějka.
Umístění dalších našich bikerů – 16. Jan Strož, 45. Dalibor Kopáč, 46. Martin Turner, 73. Vlastimil Hájek, 92. Jan Boubín, 98. Alexandr Nekvinda, 145. Václav Hrbek, 157. Martin Řehák, 230. Viktor Görög, 310. Stanislav Hájek, 567. Jaroslav Ďuriš.
Závěrem bychom chtěli poděkovat organizátorům, pořadatelům a všem dobrovolníkům, kteří odvedli skvělou práci a zasloužili se o to, že se náš domácí závod opravdu povedl. Díky! / foto