Jaroslav Kulhavý vítězem v Mladé Boleslavi

Ježek a Kulhavý
Rok se s rokem sešel a ve městě automobilů v Mladé Boleslavi se druhou květnovou sobotu sjeli bikeři z celé republiky porvat se s místní tratí. Trasa závodu sice nebyla profilově příliš náročná, ale páteční vytrvalý déšť připravil pro všechny zúčastněné opravdovou bikovou lahůdku. Organizátoři z IVAR CS – AUTHOR TEAMU připravili pro diváky i samotné bikery malé překvapení, protože na start závodu se postavil olympijský vítěz z Londýna Jaroslav Kulhavý i jeho olympijští kolegové Jan Škarnitzl a Ondřej Cink. Díky hlavnímu partnerovi našeho týmu IVAR CS se na zaváděcím motocyklu prezentoval několikanásobný účastník dakarské rallye Jan Veselý. Slavnostní start u Zákaznického centra Škody Auto byl opět okořeněn účastí závodního speciálu Škoda Fabia S2000, který dovedl cyklisty do místa ostrého startu na Krásnou louku. Už od prvních kilometrů bylo jasné, kdo bude udávat tempo, protože na čele se usadil největší aspirant na vítězství Jaroslav Kulhavý a prakticky celý závod si tuto pozici hlídal. S Kulhavým se postupně vyselektovala šestice bikerů, ve které si dobře vedl i Václav Ježek.
Skupina absolvovala pohromadě téměř celý závod a ani ostrý výjezd po listí za zříceninou Zvířetice nic nenaznačil. Jasněji bylo tedy až asi pět kilometrů před cílem v šotolinovém výjezdu v obci Dalovice, kde se přeci jen odpoutala čtveřice Jaroslav Kulhavý, Matouš Ulman, Jan Fojtík a Jan Škarnitzl. Tato čtyřka si svůj malý náskok pohlídala a v cílovém prostoru si to mezi sebou rozdala. Závěrečný souboj pro sebe získal Kulhavý před Fojtíkem a Škarnitzlem. S půlminutovou ztrátou dorazil do cíle Václav Ježek na celkovém pátém místě a na parádním osmém místě dojel Martin Splítek, který vyhrál svou kategorii Muži 23-29 let. V této kategorii vybojoval třetí místo ještě František Klouček. Dominancí našeho týmu pak oplývala kategorie Muži 40-49 let, kterou ovládl Ivo Netík před Tomášem Jiránkem. Na stupních vítězů se podíval také Martin Řehák v kategorii Muži 17-22 let a stejnou příčku obsadila i Eva Kratochvílová na kratší distanci.
Dětská část domácího týmu sbírala medaile hned v několika kategoriích. Naše nejúspěšnější věková kategorie byla bezesporu Děti 8-9 let, kde náš tým bral všechny medaile  v chlapecké i dívčí části. Mezi kluky zvítězil Štěpán Rozsypal před Vojtěchem Paříkem a Václavem Ježkem, holky si rozdělily první tři místa v pořadí Kateřina Hladíková, Adéla Kyselová a Justýna Kolářová. Děvčata ve věku 6-7 let si podmanila Adéla Rozsypalová, chlapeckou část věkové kategorie 10-11 let vyhrál Tomáš Maroul a dívčí část se stejným věkem vyhrála Kristýna Zemanová a na třetím místě pak ještě dojela Lucie Blechová. V nejstarší dětské kategorii ve věku 12-13 let získal druhé místo Josef Hladík před třetím Tomášem Ježkem, mezi děvčaty dorazila do cíle třetí Karolína Marksová.