Kouty MTB maraton

Poslední červnovou sobotu se konal první ročník Kouty MTB maratonu nově zařazeného do seriálu KPŽ. Účastníci si užívali nádherného vysokohorského prostředí Jeseníků nedaleko Červenohorského sedla. Start i cíl hlavního závodu byl situován do místního lyžařského areálu, ze kterého se bikeři podívali až na přečerpávací nádrž Dlouhé Stráně umístěnou v nadmořské výšce 1350 metrů. Náš Alpine Pro – Author Team opět potvrdil slušnou formu a bral několik pódiových umístění.
Po startu se závodníci svezli do centra městečka Loučná nad Desnou, což byl na delší dobu jediné klesání, protože následoval asi 15-ti kilometrový kopec pod vodní nádrž. Povrch z velké části šotolinový nebyl náročný technicky, ale nekonečné stoupání bylo náročné především fyzicky. Od nádrže se prudce klesalo opět po široké šotolinové cestě, kde bikeři dosahovali rychlostí přes šedesát kilometrů za hodinu. V nečekaných zatáčkách se pak muselo jít hodně na brzdy, jinak to zavánělo velkými problémy. Závěrečná pasáž pak byla ve znamení prudkého stoupání po úzké lesní cestě následovaná krásným technickým singltrailovým sjezdem po sjezdovce až do cílového areálu. Už od začátku závodu diktoval tempo úřadující mistr Evropy Kristián Hynek (Česká Spořitelna – Specialized MTB team), který se v závěrečné části stoupání k nádrži odpoutal od zbytku startovního pole a své vedení si pohlídal až do cíle. Druhé místo vybojoval mocně finišující Pavel Boudný (Česká Spořitelna – Specialized MTB team) před Janem Jobánkem (Merida Biking Team). Náš Venca Ježek se celý závod pohyboval ve skupince pronásledovatelů vedoucího Hynka a po malém zaváhání v cílovém prostoru dojel na celkovém šestém místě. Dobře si opět vedl i Jan Strož, který se celé stoupání držel v čelní skupině, ale bohužel ho ze závodu vyřadil defekt v následném sjezdu. V kategorii Muži 19-29 let ho vynikajícím způsobem nahradil František Klouček, který do cíle dorazil na celkovém 8. místě a s přehledem vyhrál svoji kategorii. Letošní nadvládu našeho týmu v této kategorii potvrdil třetím místem Martin Splítek. Solidní závod pak zajel i Ivo Netík, který vybojoval druhé místo v kategorii Muži 40-49 let.