Karlovarský AM bikemaraton Škoda Auto 2011

Na trati Karlovarského maratonu
V lázeňském městě Karlovy Vary se v sobotu 20. 8. 2011 konal další bikový závod zařazený do seriálu Kolo pro život. Cíl a celé zázemí byl letos přesunut na stadion Závodu míru, kde na cyklisty čekalo malé zpestření závěrečných metrů závodu, a to sjezd schodů mezi ochozy stadionu. Pořadatelé připravili pro závodníky tři tratě dlouhé 95, 55 a 17 kilometrů. Start všech tratí na novém místě na Třídě T. G. Masaryka byl stanoven na 12 hodinu. Náš AlpinePro – Author Team vyrazil do Varů v takřka plném složení. Po úvodním průjezdu městem balík závodníků začal stoupat po lesní asfaltové cestě na Doubskou horu, kde se startovní pole začalo postupně natahovat a dělit na menší skupinky. Na čele se vytvořila silná zhruba 10 členná skupina, ve které nechyběli naši jezdci Václav Ježek, Standa Hejduk, Michal Plesník a Jan Strož. Za Doubskou horou následoval technický sjezd, který tradičně prověřil připravenost všech bikerů.
Po dalším stoupání k první občerstvovací stanici pokračovala trať rovinatou pasáží, která po páteční bouřce byla místy trochu bahnitá. Čelní skupina se postupně ztenčila na pětici až šestici jezdců včetně našeho Venci Ježka.
Po technickém sjezdu následovalo ostré stoupání na Jižní vrch a Čertův kámen. Na první pozici si postupně začal budovat náskok Kristián Hynek (Česká spořitelna – Specialized MTB team) a už se zdálo, že o vítězi je rozhodnuto. Zaúřadovala však chyba pořadatele, který v místě rozdělení tratí poslal Kristiána Hynka místo do cíle na úsek dlouhé trasy. Na vedoucí pozici se proto objevila čtveřice Pavel Boudný (Česká spořitelna – Specialized MTB team), Jan Hruška, Ondřej Fojtík (oba Nissan Dolák) a náš Venca Ježek. Po malém zaváhání v jednom ze sjezdů ztratil Venca kontakt s vedoucí skupinou a už se mu bohužel nepodařilo se do ni vrátit. Boj o vítězství se však po defektu Honzy Hrušky nakonec zúžil pouze na dvojici jezdců, kde prvenství v cíli vybojoval Pavel Boudný před Ondrou Fojtíkem. Třetí místo nakonec získal pro sebe náš Venca Ježek. Na stupních vítězů se z našich borců ještě objevili v kategorii Muži nad 60 let na prvním místě Petr Krupička a na třetím Stanislav Hájek. V kategorii Muži 19-29 let na bednu těsně nedosáhli na čtvrtém místě Michal Plesník (celkově 11.) a na pátém místě František Klouček (13.).
Dlouhou trasu, na které jsme neměli žádné zastoupení, vyhrál Ladislav Fabišovský (AC Sparta Praha).
Výsledky ostatních našich jezdců: 23. Martin Řehák (10. v kategorii Muži 19-29 let), 27. Jan Strož (12. Muži 19–29 let), 28. Dalibor Kopáč (13. Muži 19–29 let), 31. Jan Matějka (5. Muži 30–39 let), 38. Martin Turner (8. Muži 30–39 let), 129. Miloslav Voborník (47. Muži 30–39 let), 147. Štěpán Pleskač (55. Muži 30–39 let), 189. Jan Boubín (41. Muži 19–29 let). / foto