Opět naši junioři

Junioři v Úpici
V sobotu 4. 6. větší část týmu vyrazila do Havlovic nad Úpou, kde se jel maraton Jestřebí Hory v rámci série Kolo pro život. V kategorii do 7 let jsme měli zastoupení v Kačce Hladíkové, Vojtovi Paříkovi, Vendovi Ježkovi a Terezce Schejbalové.  Vojta s Kačkou opět po startu ukázali soupeřům záda a oba jasně zvítězili. Terezka tentokrát velmi bojovala a bylo z toho vynikající třetí místo. Nejlepší jízdou se ale blýsknul Venda. Přestože vyjížděl ze zadních pozic, předjel téměř celé startovní pole a  bronzová medaile mu utekla o pouhou desetinu vteřiny. V kategorii do 9 let za nás startovala tentokrát pouze Helča Melicharová. Závod se jí bohužel vůbec nepovedl a po menší kolizi na startu a pádu v závodě dojela na devátém místě. V kategorii do 11 let jsme měli na startu Pepu Hladíka, Tomáše Ježka a Kláru Vernerovou. Pepa se po špatném startu pomalu propracovával dopředu a v posledním kole se dotáhl na vedoucího závodníka. Ve finiši měl ovšem navrch soupeř a tak Pepa dojel na druhém místě. Tomáš s Klárou bojovali, seč jim síly stačily, bohužel nakonec skončili těsně pod stupni vítězů. Konkrétně Klára dojela na 4. místě a Tomáš obsadil 5. místo.
Poslední naší závodnice v kategorii kadetek Jana Morávková předvedla svůj standard a v cíli to stačilo na 4. místo. Druhá část týmu startovala v rámci série Dětského MTB cupu Libereckého kraje v polském Boleslawieci. První šli na start Adéla Kyselová a Lucka Blechová v kategorii do 8 let.  Tentokrát vzhledem k menšímu počtu závoníků startovaly holky s klukama dohromady. Start se naštěstí obešel bez kolizí a naše závodnice se držely v popředí závodu. V prvním stoupání ale do toho Lucka šlápla a dostala se do čela následována nejlepším klukem. Před vjezdem do cílového prostoru si vypracovala rozhodující náskok a přestože kluk po technických potížích s kolem dobíhal do cíle po svých, což se ukázalo na těžkém terénu podstatně rychlejší, tak Lucka projela cílem první. Adéla dojela ve skupině se třemi kluky, kteří bojovali o 2.–4. místo v klukovské kategorii a i tito kluci se museli sklonit před jejím finišem, což pro ni znamenalo 3. místo v kategorii holek. V kategorii do 6 let za nás startovala nová posila týmu Lucka Tůmová a i ona si vedla na výbornou. Svým soupeřkám odjela hned po startu a vybojovala pro náš tým další 1. místo. V neděli už závodili jen Kuba Oktábec a Lucka Blechová, kteří vyrazili na dětské závody na Beckově a oba si vedli na výbornou. Nejprve vyrazila do boje Lucka a stylem start - cíl rozhodla závod ve svůj prospěch. Hned za ní vyrazil do závodu Kuba, který zároveň zajížděl své nové kolo Author. Kuba to však zvládnul bez problému, ve druhém kole si vypracoval mírný náskok, který udržel až do cíle a vybojoval své druhé letošní vítězství. Lucka poté závodila ještě v kategorii do 10 let, ve které získala ještě druhé místo a na závěr si dala ještě duatlon v kategorii do 12 let, ve kterém ji bohužel krátce po výběhu dobře rozjetého závodu začal zlobit podvrknutý kotník, takže nakonec skončila na 6. místě. Přestože se v těchto reportech příliš do hodnocení nepouštím, musím vyzdvihnout organizaci tohoto závodu - letos jednoznačně nejlepší! Navíc pro první tři v pořadí byly připraveny nejen medaile ale i poháry a i děti, které se neumístily, dostaly za účast v závodu malou cenu. / foto