Václav Ježek první Okololiberce

Cílový sprint
Druhý sváteční květnový den patřil šestému ročníku MTB závodu Okololiberce zařazeného do seriálu Cyklomaraton Tour 2013. Zázemí závodního areálu ve Vesci, solidní počasí a zajímavá trať rozdělená do dvou okruhů slibovaly příjemně strávený den pracovního volna.
Start v areálu byl trochu netradičně nasměrován na travnatý kopec, který závodníkům hned od prvních kilometrů řádně rozproudil krev. Startovní pole se po kopci natáhlo a hned z kraje se utvořily menší skupiny, které se v první polovině zahajovacího okruhu často měnily. Ve stoupání na Javorník se na čele utvořilo sedmičlenné uskupení, které vydrželo prakticky celý okruh. Ve druhém se Václav Ježek rozhodl o svižnější tempo, kterému dokázali vzdorovat pouze Tomáš Vokrouhlík (BMC-Savo Racing) a Jan Nesvadba (Madeta Fitness). V závěru ukázal Venca, že má z této trojice nejvíce sil a dojel si pro zasloužené vítězství.
O druhé místo se ve spurtu prosadil Nesvadba před Vokrouhlíkem. Venca k závodu řekl: „Od startu to nebylo ono, ale tempo nebylo moc vysoké a postupem času se mě rozjely nohy a druhé kolo už bylo podle mých představ.“ Dalšímu bikerovi našeho týmu Martinu Řehákovi jen těsně unikly stupně vítězů v kategorii Muži 19-19 let, když nakonec dojel na čtvrtém místě.
Dětské závody byl už tradičně v režii Ivar CS – Author Teamu. Mezi kluky 7-8 let řádil Václav Ježek mladší a svou kategorii bezpečně vyhrál a stejně staré holky pak ovládly Lucie Tůmová a Vanda Dlasková. V kategorii kluci 9-10 let si pro třetí místo dojel Tomáš Doležal a dámskou část stejného věku vyhrála Kristína Zemanová před Kateřinou Hladíkovou. Rodinný hattrick Ježků dovršil Tomáš mezi chlapci 11-12 let, když porazil svého týmového parťáka Josefa Hladíka. A konečně v nejstarší dívčí kategorii na první místo vystoupala Dominika Kubátová v doprovodu Elizabeth Ungermanové, která obsadila třetí místo. Kompletní výsledkový servis naleznete na http://www.sport-base.cz/v13.html.