Václav Ježek druhý na Ještědu

Václav Ježek na Ještědu
Liberecký Vesec přivítal poslední prázdninový víkend všechny bikery, kteří se přijeli poprat s krásnou tratí vedoucí až pod samý vrchol liberecké dominanty Ještědu. Ještědský závod seriálu KPŽ nabízí náročnou trať nejen pro dospělé, ale i pro děti je vždy připraven zajímavý okruh plný překážek, obtížných výjezdů a sjezdů. Dospělá část IVAR CS – AUTHOR TEAMu v minulém kole seriálu ztratila průběžné vedení v týmové soutěži, a proto cílem bylo se na čelo opět vrátit.
Zaváděcí část po stratu ve Vesci se ještě jela v poklidném tempu, a tak se jako obrovský had vinul dav bikerů po úzkých asfaltkách sportovního areálu. Netrvalo ale dlouho a na čele se oddělila skupina, která na Rašovce pár kilometrů po startu čítala jen devět jezdců.
Ve této skupině nemohli chybět ani dvě opory našeho týmu Václav Ježek a Jan Stož. A především Václav Ježek se spolu s bikery České spořitelny Pavlem Boudným a Matoušem Ulmanem staral o tempo, které postupně nevydržel nikdo další a tak se tato trojice zhruba ve třetině závodu osamostatnila. Vedoucí trio vydrželo pospolu až na poslední občerstvovačku na Výpřeži, kde v následném asfaltovém výjezdu na Ještěd ukázal svoji sílu Pavel Boudný a nedal soupeřům šanci s ním bojovat až do cíle. Boudný přijel zpět do Vesce s dvouminutovým náskokem a vyhrál tak v seriálu KPŽ již třetí závod v řadě. Za ním však dvojice Ježek - Ulman vydržela až do cílové rovinky, kde divákům předvedla krásný souboj se šťastnějším koncem pro Vencu Ježka, který byl s druhým místem hodně spokojený. Další „eliťák“ našeho týmu Honza Strož pak závod dokončil na celkovém sedmém místě. Výbornou formu z minulého týdne potvrdil Dan Valášek, který s výraznějším náskokem vyhrál nejmladší mužskou kategorii 17-22 let a dokonce se vešel do první desítky celkového pořadí. Třetí místa ve svých kategoriích vybojovali Jan Matějka (Muži 30-39 let) a Ivo Netík (Muži 40-49 let). Na kratší trati opět bojovala Elizabeth Ungermanová, která obsadila výborné třetí místo mezi kadetkami 14-16 let.
Těžká trať nebyla pro děti našeho týmu žádnou překážkou a potvrdily svoje výsledky z předešlých závodů. Místo nejvyšší vybojovali Štěpán Rozsypal (Kluci 8-9 let), Kateřina Hladíková (Dívky 8-9 let), Kristýna Zemanová (Dívky 10-11 let) a Josef Hladík (Kluci 12-13 let). Druhá místa obsadily Aneta Kyselová (Holky do 5 let), Adéla Kyselová (Dívky 8-9 let) a Tomáš Maroul (Kluci 10-11 let). Na třetím místě dokončili svůj závod Venda Ježek (Kluci 8-9 let) a Martina Jedlánková (Dívky 10-11 let).