Jestřebí hory České spořitelny

Třetí podnik seriálu KPŽ zavítal první červnovou sobotu do Jestřebích hor ležících v Krkonošském podhůří. Na této akci samozřejmě nemohl chybět ani náš Alpine Pro – Author team, který obsadil kompletně stupně vítězů v kategorii Muži 19–29 let. Organizátoři nabídli účastníkům kromě standardních tratí i trasu dlouhou 85 kilometrů.
Hlavní 55ti kilometrová trať odstartovala v pravé poledne z Úpického náměstí. Celou trať charakterizují krátké velmi prudké výjezdy, mírná ale dlouhá stoupání, která svádějí k vysokému tempu jízdy, a nakonec i technické lesní sjezdy po kořenech a kamenech. Díky větru se i rovinaté úseky staly velmi nepříjemné a závodníci tedy prakticky žádnou možnost si na chvilky oddychnout.
Hned po startu se v prvním asfaltovém stoupání oddělila zhruba třiceti členná skupina, ve které nechyběla většina bikerů našeho týmu. Jak se dalo očekávat, tak poměrně náročná trať postupem času začala čelo závodu redukovat. Zhruba v polovině trati, kde bylo několik krátkých asfaltových „stojek“, se odpoutal Jan Hruška (Toyota Dolák MTB). Za Hruškou se pak vydala čtveřice pronásledovatelů, ve které jsme měli dvojici jezdců Václava Ježka a Jana Strože. Ani vzájemná spolupráce jim však nepomohla k dostižení Honzy Hrušky, který si svůj náskok pohlídal a s více než minutou zvítězil. Na výborném druhém místě dorazil do cíle Venca Ježek před třetím v pořadí Petrem Dlaskem (Madeta Fitness/Specialized). Cílový spurt těsně prohrál Honza Strož, který dojel celkově na pátém místě. Honza však s přehledem vyhrál svoji kategorii Muži 19-29 let, když ho na stupních vítězů doplnili další dva naši borci František Klouček a Martin Splítek. Mezi ženami pak byla nejrychlejší mladoboleslavská závodnice Jana Kyptová (Alltraining racing Lawi team). Dlouhou trať z velkým přehledem ovládl Jakub Šilar (JS Sport – Giant), který dříve také oblékal náš dres. Výsledky ostatních našich členů najdete na http://www.kolopro.cz/