Ještěd patřil bikerům IVAR CS – AUTHOR TEAMu

Ještěd patřil našim bikerům
Liberecký sportovní areál Vesec, patřil tento víkend bikerům hned několika disciplín. Konaly se zde totiž tři velké akce najednou, kromě seriálu Kola pro život se zde jel dvaceti čtyř hodinovka Rohovec 24 Těžká pohoda a závod Enduro Race Ještěd, který spojuje hned několik disciplín DH, XC a maratón. Volbou IVAR CS – AUTHOR TEAMu byl samozřejmě prvně jmenovaný již šestý díl série KPŽ a o tom že se týmu dařilo svědčí tři místa našich „eliťáků“ v první pětce celkového pořadí.
První kilometry závodu byly spíše seznamovací, ještě v Javorníku se v předu pohybovala opravdu početná skupina jezdců. Tempo se zvýšilo až ve výjezdu na Rašovku a tak se čelo ihned začalo rozpadat a na špici zbylo to nejodolnější jádro. Příjemným faktem byla hned několikanásobná účast našich barev v přední skupině. Václav Ježek, Jan Strož i Dan Valášek plnili svoje úkoly na jedničku a prakticky udělali celý závod. V polovině trati však přišel defekt Václava Ježka, který sice problém odstranil, ale už se nedokázal dotáhnout zpět a závod dokončil na celkovém pátém místě.
Na úplném čele se s přibývajícími kilometry podařilo odpoutat Pavlu Boudnému (Česká spořitelna – Specialized MTB Team) a Janu Strožovi od svých pronásledovatelů a už si vybudovaný náskok nenechali vzít. V závěru měl více sil Pavel Boudný a s mírným náskokem před Honzou Strožem si dojel pro vítězství. Na parádním třetím místě dokončil závod Dan Valášek a potvrdil rostoucí formu z předešlých závodů. Skvělým výsledkem se na Ještědu prezentoval Ivo Netík, který při neúčasti Tomáše Jiránka z přehledem vyhrál kategorii Muži 40–49 let a také Jiří Šťastný, třetí muž věkové kategorie 50–59 let. Juniorská část našeho týmu předvedla ve Vesci opět skvělé výkony. Vítězství ve svých kategoriích vybojovali Babeta Kolářová (děti do 5 let), Tomáš Hájek (děti 6–7 let), Vanda Dlasková (děti 8–9 let) a Adéla Kyselová (děti 10–11 let). Druhé místo na stupních vítězů obsadila Kateřina Hladíková (děti 10–11let).