IVAR CS – AUTHOR TEAM potvrdil svoji převahu

Mladá Boleslav 2015
IVAR CS – AUTHOR TEAM potvrdil na MČR svoji převahu v českém mládežnickém cyklokrosu
Vrchol sezony 2015 pro cyklokrosaře IVAR CS – AUTHOR TEAMu proběhl v sobotu v Mladé Boleslavi, kde se bojovalo o tituly mistrů ČR a celkové pořadí v TOI TOI Cupu v kategoriích žáků, kadetek, kadetů a juniorů. Rovinatá a přehledná trať byla nachystána v parku Štěpánka. Technická obtížnost byla oproti předchozím tratím menší, nahradila ji však fyzická náročnost rozbahněné louky, po které vedla většina trati.
V 9:20 se na startu seřadily kadetky, které v tomto závodě jely poprvé v sezoně samostatný závod odděleně od kluků. Organizátoři tím reagovali na zvýšený počet závodníků ve snaze zachovat maximální regulérnost závodu. Po startu a nájezdu do terénu se to na čele hemžilo zástupkyněmi domácího oddílu.
V první desítce bylo vidět Vaníčkovou, Hladíkovou, Zemanovou, Hartychovou i Vernerovou. Velmi brzy se dostala do čela mladá a lehoučká Kateřina Hladíková, která udávala na blátě nekompromisní tempo. Do druhého kola najížděla na prvním místě a za zády si vezla Terezu Vaníčkovou a Magdalenu Mišoňovou. Další členky oddílu měly minimální ztrátu, nepovedený start naopak doháněly Katka Daňková a Martina Jedlánková. Ve druhém a třetím kole naše holky bohužel nestačily na aktuálně silnější soupeřku a přepustily ji vedoucí pozici. Mistrovský titul jsme nezískali, ale i přesto jsme se v cíli radovali z nádherných výkonů všech děvčat v týmu. Tereza Vaníčková vybojovala 2. místo, Katka Hladíková 3. místo, Kristýna Zemanová 4. místo. Do desítky se ještě vešla 7. Nicole Hartychová. Klára Vernerová skončila 11., Katka Daňková 16. a Martina Jedlánková 20. Celkem startovalo 28 dívek. V celkovém pořadí ToiToi Cupu vyhrála Tereza Vaníčková a 3. byla Kristýna Zemanová. Všechny naše holky se vešly do první dvacítky z celkem 42 klasifikovaných.
V 10:00 hodin bylo vše připraveno k závodu starších žáků. I zde se start našim povedl a do terénu najížděli čtyři mezi první osmičkou jezdců. V prvním kole se na čele vytvořila čtyřčlenná skupinka, ve které byl i náš David Šulc. S minimálním odstupem jezdila druhá čtyřčlenná skupinka, kde jsme měli už dva zástupce, Stránského a Daňka. Na 13. - 15. místě jeli Maroul, Doležal a Rozsypal. Druhé kolo postupně ztenčilo vedoucí skupinu na tři členy a druhá skupinka se rozdrobila na jednotlivé jezdce držící si své pořadí. V posledním kole se chopil taktovky David Šulc a šel do čela. Své vedení si držel až do poslední zatáčky, kde ho bohužel po taktické chybě předjeli dva soupeři a v krátké cílové rovince již nestačil reagovat. V cíli byl tedy David Šulc na bronzové příčce. Matěj Stránský dojel na 7. místě, Kuba Daňek 8. Nejlepší výkon sezony si zajel 11. Tomáš Doležal. Tomáš Maroul skončil 14. a Štěpán Rozsypal 16. z 33 startujících. V celkovém pořadí ToiToi Cupu si David Šulc odvezl pohár za druhé místo. V desítce skončili Stránský, Daněk a Maroul, Rozsypal 18. a Doležal 23. z 52 klasifikovaných.
Jako poslední IVAR CS – AUTHOR TEAMem obsazenou kategorií byli kadeti. Tomáši Ježkovi i Josefu Hladíkovi se start povedl, do terénu najížděli z čelních pozic. V úvodních kolech si naši jezdci našli své pozice, na kterých bojovali celou půlhodinu. Pro Tomáše Ježka to v cíli bylo takřka standardní 7. místo. Jeden z lepších výsledků si zajel Josef Hladík, když uzavíral první desítku z 24 startujících. V celkovém hodnocení skončil Ježek na 5. místě a Hladík na 13. místě z 57 klasifikovaných.
IVAR CS – AUTHOR TEAM potvrdil velkou převahu v českém cyklokrosu v nejmladších kategoriích. V celkovém hodnocení týmů získal celkové vítězství jak v kategorii starších žáků (34. týmů), tak v kategorii kadetek (22 týmů), když žáci vyhráli o 289 bodů a kadetky o 105 bodů. Kadeti obsadili 4. místo z 32 týmů.