Druhé místo pro Václava Ježka ve Vrchlabí

Vrchlabí 2013
Kolo pro život již potřetí ve své historii zavítalo do našich nejvyšších hor do Krkonoš. Drobná úprava trati, kde byl loňský asfaltový úsek nahrazen lesními pasážemi s náročným kamenitým sjezdem, určitě závod okořenila. Celková účast sice netrhala rekordy seriálu, ale pořadatelům se podařilo na start přilákat i Kristiána Hynka, třetího muže z mistrovství Evropy v maratonu. IVAR CS – AUTOR TEAM přijel do Vrchlabí potvrdit dobré výsledky z předchozích závodů KPŽ a opět ukázat sílu v týmové soutěži, kterou zatím vede.
Náročná kopcovitá trať je pro bikery výživná už od stratu, protože se po krátkém průjezdu městem začne strmě stoupat až nad místní lyžařský areál. V závěrečné části stoupání se na čele tentokrát vytvořila silná čtveřice bikerů, kde diktoval tempo nejen Kristián Hynek, ale i Václav Ježek. Venca k závodu řekl: „Už od startu jsem cítil, že to dneska pojede, v první polovině jsem natahoval ústa i klukům ze Spořitelny“.
Vencu přibrzdily až drobné problémy se zaseknutým řetězem, což ho stálo kontakt s vedoucí trojicí a bohužel se mu už nepodařilo ztrátu smazat. Technické problémy však měli na čele i oba zástupci týmu České spořitelny Boudný – Ulman, kteří doplatili na defekt v posledním šotolinovém sjezdu. Venca se tím pádem ocitl na výborném druhém místě, které udržel až do cíle. Defektu zadního kola se nevyvaroval ani náš další „eliťák“ Jan Strož, který se pohyboval ve skupině pronásledovatelů, a musel bohužel ze závodu odstoupit. Druhá místa byla našemu týmu zapovězená ve většině hlavních mužských kategoriích, protože kromě Venci Ježka vybojovali druhý post ještě Martin Splítek (Muži 23–29 let), Ivo Netík (Muži 40–49 let) a nová naděje našeho týmu Daniel Valášek (Muži 17–22 let). Na kratší trati předvedla skvělý výkon Elizabeth Ungermanová, která zvítězila mezi kadetkami a také Zdenka Vejnarová, která skončila druhá mezi ženami 23-29 let.
Jak už se stává tradicí, dětským závodům na KPŽ vládnou naši junioři. Dívčí kategorii do pěti let vyhrála Babeta Kolářová před Anetou Kyselovou a u děvčat ve věku 6-7 let skončila druhá Adéla Rozsypalová. U dětí do devíti let si dobře vedli Štěpán Rozsypal a Venda Ježek, kteří obsadili druhé respektive třetí místo. Dívčí část této věkové kategorie ovládla Kateřina Hladíková a třetí dokončila závod ještě Adéla Kyselová. I v kategorii dětí 10–11 let jsme se dočkali vítězství, když na nejvyšší stupínek vystoupila Martina Jedlánková. Nejstarší věková kategorie patři tradičně našim barvám, tentokrát zvítězil Tomáš Ježek před parťákem Josefem Hladíkem. V dívčí části pak obsadila druhé místo Klára Vernerová.