Druhé místo Václava Ježka v Jestřebích horách

Ivar CS Author team v Úpici
Pořádná biková trať okořeněná bahnem byla charakteristická pro třetí závod Kola pro život v Jestřebích horách. Oproti loňskému roku organizátoři letos nabídli pouze jednu hlavní trasu na 58 kilometrů, která opravdu stála za to. Několik singltreků, bahnitých technických sjezdů i výjezdů prověřily dovednosti i morální připravenost všech zúčastněných. Start na úpickém náměstí byl relativně poklidný a první asfaltovém stoupání vyjelo startovní pole pohromadě, ale jakmile se najelo do terénu, tak se zvýšilo tempo a začalo dělení do skupin. Na čele operovali především elitní jezdci našeho týmu Václav Ježek a Jan Strož.
Na dvacátém kilometru v silničním táhlém stoupání se povedlo poodjet dvojici Pavel Boudný a náš Honza Strož, které se vydal stíhat Václav Ježek. To se mu zhruba v polovině trati povedlo. V tu chvíli za to vzal Pavel Boudný a až do cíle před sebe už nikoho nepustil. Za ním spolupracující dvojice Ježek a Stož nevydržela dlouho, protože Honza Strož nedokázal jet nastolené tempo. Venca si druhé místo pohlídal a do cíle dorazil s necelou minutou na třetího Petra Dlaska. Na konečném čtvrtém místě se na havlovickém sportovním areálu objevil Honza Strož. V jednotlivých kategoriích obsadil náš tým všechny tři medailové pozice, protože Ivo Netík zvítězil ve své kategorii Muži 40–49 let, v kategorii Muži 23–29 let obsadil Martin Splítek druhé místo a konečně Martin Turner dosáhl na třetí místo v kategorii Muži 30–39 let.
Děti měly vytyčenou trať přímo v cílovém areálu na travnaté ploše, která byla rovinatá, ale hodně podmáčená. I v těchto náročných podmínkách se naši junioři dokázali prosadit. Babeta Kolářová vybojovala druhé místo mezi děvčaty do pěti let a Adéla  Rozsypalová dokonce vyhrála kategorii dívek 6–7 let. Žáky 8–9 let opanoval Štěpán Rozsypal před Vojtou Paříkem a u stejně starých děvčat si pro vítězství dojela Kateřina Hladíková a na třetí místo se ještě probojovala Adéla Kyselová. Kluky ve věku 10–11 let vyhrál Tomáš Maroul a v dívčí části této věkové kategorie dojela na druhém místě Martina Jedlánková. V nejstarší dětské kategorii si pak pro druhé místo dojel Tomáš Ježek.