Dalších sedm medailí

Dalších sedm medailí pro krosaře IVARCS-AUTHOR Teamu
Po blátivém závodu v Jabkenicích pokračoval cyklokrosový seriál TOI TOI CUP 2017 o víkendu 14. – 15.10. sobotním závodem kategorie C 2 v Hlinsku a nedělním závodem v Jičíně, který byl vypsán pouze pro mládežnické kategorie. Tratě měly relativně velké převýšení, vedly převážně místními lesoparky a byly doplněny umělými překážkami. Není jednoduché absolvovat dva takto těžké závody ve dvou po sobě následujících dnech, proto je třeba vyzdvihnout úspěchy závodnic a závodníků IVAR CS – AUTHOR TEAMu, kteří si přivezli ze závodů celkem 7 medailí a dosáhli dalších bodovaných umístění.
Přestože závodí i s o dva roky staršími závodnicemi, odvezla si kadetka Kateřina Hladíková z víkendových závodů dvě stříbrné medaile a upevnila si druhé místo v celkovém pořadí seriálu. V sobotu druhý a v neděli již první byl kadet David Šulc, který se v obou závodech přetahoval o vítězství s Janem Zatloukalem z CYKLO TEAM KOLARNA.
V neděli dosáhl letos již čtvrtého bronzového umístění ve stejné kategorii Matěj Stránský. V Hlinsku se letos poprvé dostal na stupně vítězů junior Josef Hladík, který bral bronz, a to i přes defekty obou galusek, které měl naštěstí v blízkosti depa. Na čtvrté pozici se umístil v sobotu Tomáš Ježek, který své umístění ještě vylepšil v nedělním závodu, ve kterém jej porazil pouze maďarský junior Balázs Vas.  Za velmi dobré umístění lze považovat minimálně i pořadí do 10. místa, kterého dosáhli v aspoň jednou z obou víkendových závodů i starší žáci Štěpán Rozsypal a Václav Ježek, v jejichž kategorii opět startovalo vždy přes 70 závodníků. Vinou technických problémů nedokončil junior Bruno Stoček závod v Hlinsku, avšak v Jičíně dosáhl na 8. místo, své letošní maximum.
IVAR CS – AUTHOR TEAM reprezentovaný manažerem Josefem Hladíkem a šéfrenérem Václavem Ježkem se věnuje pravidelnému tréninku dětí různých věkových kategorií na horských, silničních a cyklokrosových kolech a účastní se závodů v těchto  uvedených disciplínách. Někteří z nejmladších (10 a 11 letých) členů si zvolili závod v Jičíně k možnosti získání prvních zkušeností s cyklokrosem a s nástrahami stejné tratě, na které za několik hodin závodili i dospělí, se popasovali statečně. Nedělního závodu zúčastnilo celkem 20 závodnic a závodníků uvedeného týmu. Seriál pokračuje za dva týdny fyzicky  nejtěžším závodem v Holých Vrších.