Další tři medaile IVAR CS – AUTHOR TEAMU

Brno 2015
Desátým dílem pokračoval v sobotu Český pohár v cyklokrosu Toi Toi Cup v Brně, kde se cyklokrosový závod konal naposledy před 10ti lety. Trať byla vedena z větší části po bývalém armádním stadionu a zbytek v přilehlém lese. Lokalita je cyklokrosařům IVAR CS – AUTHOR TEAMu  dobře známa, v létě se zde jel závod ČP horských kol. I když trať nepatří mezi náročné, své vykonalo počasí. Přes noc trať dokonale vymrzla, ale místy se na ranním sluníčku začala na povrchu roztékat pár minut před startem prvních kategorií. Díky tomu nebylo o pády nouze, leckdy pěkně zamíchaly pořadím. Start závodu jako vždy, první kadetky a minutu po nich starší žáci. Nejlépe odstartovala Tereza Vaníčková, před kterou se v polovině prvního kola dostala oddílová kolegyně Kristýna Zemanová. V těsném závěsu jezdila v první šestce ještě Kateřina Hladíková a Nicole Hartychová.
Pak začaly míchat pořadím vzájemné kolize a pády závodnic. Nakonec si dojela pro své již šesté zlato Tereza Vaníčková a stupně vítězů si letos poprvé vyzkoušela o čtyři roky mladší Kateřina Hladíková, která brala bronz. Kristýnu Zemanovou postihly pády hned dva a dojela si pro 5. místo, podobně Nicole Hartychová, která brala 9. místo. Na 11. místě skončila zlepšující se Klára Vernerová, 17. Martina Jedlánková a 21. Kateřina Daňková.
Kluci začali neméně slibně, Matěj Stránský dokonce najížděl po startu do terénu z druhého místa a hned po pár zatáčkách se k němu přidal David Šulc. I zde pády míchaly pořadím. Nakonec si David Šulc dojel již pro své letošní šesté třetí místo. Matěj Stránský dokončil na 6. místě, Jakub Daněk 11. Skvěle jedoucí Tomáš Doležal vybojoval své nejlepší letošní umístění, když dojel na 12. místě.
Mezi kadety si po výborném startu vybral svůj díl smůly Tomáš Ježek, když se po pádu hned v úvodních metrech terénu propadl až do druhé desítky. Bojovným výkonem v průběhu celého závodu se prokousal až na výsledné 7. místo. Josef  Hladík naopak zajel jeden ze svých lepších výsledků, když skončil 12.
V průběžném pořadí týmů si IVAR CS – AUTHOR TEAM drží pevně první místa v kategorii starších žáků i kadetek. Starší žáci mají náskok na druhý tým již 240 bodů a dva závody před koncem je o jejich výhře v podstatě rozhodnuto. Holky sice vedou o 90 bodů, ale pro udržení pozice ještě pár bodů získat musí. Kadeti si bezpečně drží 3. pozici.