V Českém ráji šokoval Hladík

V Českém ráji šokoval Hladík – vyhrál, když porazil přes tisícovku soupeřů
Až na cílové pásce rozhodl o svém vítězství sedmnáctiletý Josef Hladík. Vyhrál před druhým v pořadí o pouhou jednu desetinu vteřiny.
Když se do cíle cyklistického maratonu na horských kolech Author 50 Český ráj řítilo po břehu Komárovského rybníku do cíle pětadvacet závodníků šedesátikilometrovou rychlostí, byl to nevídaný pohled. V poslední ostré zatáčce a v následné cílové rovince si se všemi nástrahami i soupeři nejlépe poradil ten nejmladší. Jezdec IVAR CS AUTHOR Teamu Josef Hladík se tak stal v pořadí sedmnáctým vítězem tohoto prestižního závodu, jehož se letos zúčastnilo 1300 závodníků.
„Když jsem kousek od hradu Kost na chvíli ujel s dalšími třemi jezdci, napadlo mě, že by to mohlo dneska dobře dopadnout. Jelo se mi dobře, věřil jsem si, o vítězství se ale rozhodlo až ve finiši. Naštěstí jsem si dobře najel do poslední ostré levotočivé zatáčky a pak už jen před sebou viděl cíl a vedle sebe dýchat Michala Malíka. Jsem moc šťastný, tohoto vítězství si moc cením,“ popsal závěr závodu vítěz Hladík, jehož trenér Václav Ježek neskrýval radost. „Je to skvělý výsledek. Pro mě to ale tak velké překvapení není. Když jsem viděl v týdnu Pepu Hladíka i Davida Šulce jakou mají formu, bylo mi jasné, že v Českém ráji pojedou hodně rychle. Věřil jsem, že když tam nepřijede nějaký věhlasný jezdec, kluci budou na bedně,“ podotkl Ježek.
Ten se do historie tohoto závodu zapsal nesmazatelně tím, že se stal sedmkrát jeho celkový vítězem. „Jsou to hezké vzpomínky. Vždy, když jsem přijel, vyhrál jsem. Jede tam, kde to dobře znám a jsou to takové pohodové závody. Tuhle trať, stejně jako tu kolem Bezdězu při Author 50 Bezděz, mám rád. Vlastně stačí vzít batoh, přijet na start a vyrazit. Pak zase batoh sbalit a jet domů. Prostě pohoda,“ dodal s úsměvem Václav Ježek.
Zajímavostí je, že vítězova maminka, Jana Hladíková, v prvním ročníku v roce 2003, dojela druhá a ve třetím zvítězila.
Závodníci IVAR CS AUTHOR Teamu byli v České ráji hodně vidět. Hladíkova mladší sestra Kateřina ovládla kategorii žen do 18 let. Třetí v kategorii skončila Barbora Jeřábková. Za Hladíkem, který pochopitelně vyhrál i kategroii do 18 lt, dojel v kategorii druhý a celkově třetí v absolutním pořadí David Šulc. Ten za Hladíkem zaostal čtyři desetiny vteřiny. Navíc IVAR CS AUTHOR Team 1 v soutěži týmů nenašel přemožitele.
V závodech mládežnických kategorií, které se konaly v areálu kempu, získali jezdci IVAR CS AUTHOR Teamu šest míst na stupních vítězů.
Kategorii do 6 let ovládl Matěj Liška, který si na 1,5 kilometru dlouhé trati vytvořil před druhým v pořadí takřka půlminutový náskok. Výborně zajel i třetí Matyáš Dlouhý.
Mezi děvčaty ve věku 7 – 10 let dojela Eva Kavalírová jedenáctá. Ve stejné věkové kategorii chlapců si po celé tři okruhy hlídal vedoucí pozici František Hladík, mladší bratr absolutního vítěze. Popletl ale závěr závodu, když se domníval, že cíl jeho kategorie je o 100 metrů dříve, projel touto metou na vedoucí pozici a zvolnil. Soupeř ho předjel a nakonec zklamaného a smutného Fandu o vteřinu „udolal“. Štěpán Hájek vybojoval šestou příčku.
Kategorie dívek i chlapců ve věku 10 – 12 ovládli mladí z Ivaru. S půlminutovým náskokem vyhrála dívčí závod Aneta Dlouhá před oddílovou kolegyní Martinou Václavů. A chlapecký závod byl dalším triumfem jezdců IVAR CS AUTHOR Teamu - Tomáš Hájek zvítězil, když porazil svého oddílového kolegu Eliáše Hofmana o 26 vteřin, ten dojel druhý. Michal Kavalír dokončil sedmnáctý a David Koželuh dvaadvacátý.
Závody horských kol se jely také v Touškově. Tam se ze zástupců IVAR CS AUTHOR Teamu dařilo žákům Barboře Rajnochové a Filipu Samcovi, kteří své kategorie vyhráli. Junior David Šulc dojel druhý a kadet Matěj Stránský skončil třetí. Smůlu si vybral Prokop Miňovský, který si při pádu zlomil klíční kost a jeho sezona tak v samém úvodu skončila.